Шевченківська премія у 2025 році може бути отримана представниками Рівненщини у трьох номінаціях. Можемо вболівати за тих, хто має дотичність до нашого краю. Заявки прийняті, їх оприлюднили на сайті комітету з присудження.
Про це повідомляє голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.
У номінації “Література” представлена очільниця КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, письменниця і краєзнавиця Ірина Рачковська із книгою-меморіалом “Поминальний хліб. Хліб, який їдять після смерті”. Подання зробило видавництво “Креативна агенція “Артіль”.
Робота присвячена жертвам геноцидів проти українського народу в часи Голодомору та російсько-української війни, в основі – приклади національного горювання через засоби сучасної експериментальної поезії – етновірші.
У номінації “Театральне мистецтво” вдруге поспіль змагатиметься вистава “Зерносховище”, поставлена на сцені Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр за п’єсою Наталки Ворожбит. Крім рівненських акторів, там зіграли одесити й кияни, а постановкою займались Максим Голенко, Юлія Заулична, Олексій Бусько, Марк Дробот.
“Зерносховище” розповідає про Голодомор 1932-1933 років, цю роботу визнали найкращою драматичною виставою року на престижному міжнародному фестивалі-премії “ГРА”. Висунула її на Шевченківську премію Асоціація розвитку культури та мистецтва (м.Львів).
У номінації “Візуальні мистецтва” Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва висунула скульптора Володимира Шолудька з роботою “Пам’ятник УПА “Борцям за Волю України” (1943-1947 рр.)”. Монумент встановлено в урочищі “Скеля месників”, що на Буковині. Там українські герої прийняли бій і вийшли переможцями проти НКВС.
Читайте також: Ще один витвір мистецтва знищено в Маріуполі
- Майже всі заклади освіти Рівненщини на участь у шкільних лігах«Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» стартував другий етап. Майже 16 тисяч учасників змагань очікується цього року на Рівненщині.