На початку осені в саду продовжують буяти квіти. А ще це добрий час для висадки не лише морозостійких рослин, але й тих, що зацвітуть навесні.
Хризантеми висаджують в кінці серпня – на початку вересня. Під час обрізання кущів проводиться живцювання і висадка нових кущів у грунт. Завдяки цьому рослина встигне добре вкоренитися і пережити зиму. Якщо ви придбаєте для висадки квітучі кущі, то ще кілька тижнів потішитеся їхніми яскравими фарбами.
Айстри, чорнобривці, космею, календулу насінням можна висаджувати в жовтні або навіть у листопаді. Для цього зробіть борозенки в грунті та зачекайте, коли земля підмерзне. Після цього вносять насіння. Варто дочекатися заморозків, щоб рослини не встигли «проклюнутися» із зерен до весни, інакше вони загинуть.
Восени висаджують цибулинні рослини, які повинні зацвісти навесні. В кінці серпня і в перший тиждень вересня висаджують пушкінію, мускарі, сциллу, крокуси, хіонодокси. На початку другої декади вересня настає черга висадки цибулин нарцисів.
В останній тиждень вересня і на початку жовтня, коли температура опускається до +10 градусів, висаджують тюльпани і гіацинти. Однак встигнути це треба зробити до заморозків.
На початку вересня можна приступити до поділу і розсадження люпину, астильби, хости, бруннери, кореневищних ірисів, лілійників, барвінку.
У першій декаді вересня в грунт висаджують розсаду таких квітів, як маргаритки, віола, турецька гвоздика і незабудки.
У другій половині вересня здійснюється розподіл куща і посадка флокси, аквилегії і рудбекії.
В кінці жовтня висаджують конвалії. Також можна ділити і розсаджувати кущі півоній.
Троянди висаджують з середини вересня до початку жовтня. Висаджують як кущі, так і черешки.
Вадим АНДРІЄВСЬКИЙ