Відомий у Рівному підприємець Анатолій Сидорук, маючи за плечима агрономічну освіту, у вільний від роботи час полюбляє «покопирсатися» у землі. А ще – поекспериментувати.
Йому вдалося селекціонувати квіти дивовижної краси: виростити бегонію чотирирічної селекції з гігантськими, майже 200-грамовими квітками; щепити магнолію двох кольорів і різноколірні гібіскуси на одній рослині тощо.
Набутим досвідом Анатолій Сидорук охоче поділився з читачами газети «7 днів».
Оживіть воду
Перед висівом насіння чи посадкою живця дерева або квітки обов’язково воду (а вона має бути чистою!) збагатіть киснем. Попередньо вкиньте у неї активоване вугілля. Бульбашки, які утворяться навколо замочених у такій воді насінин, і збагатять їх киснем. Від підготовленої таким чином води рослини краще проростають і виживають.
Магнолія з насінини
Мені вдалося виростити з насіння магнолії кількох кольорів, на яких уже теж є шишки-насінники. А тим, хто хоче виростити у себе це прекрасне екзотичне дерево, одразу скажу: якщо хочете мати з нього своє насіння, для перехресного запилення треба посадити бодай два деревця. Свіжі насінини магнолії, якщо вони яскраво забарвлені, спочатку потрібно підсушити, аж поки набудуть коричневого кольору.
Перш ніж висіяти насінину магнолії в грунт, намочіть її на добу-дві у підготовленій як сказано вище воді. Після цього зніміть з насінини шкірочку і лише тоді висаджуйте її у прогрітий і зволожений грунт на глибину 1-2 мм. Посудину накрийте плівкою і поставте у теплому темному місці на місяць-півтора до появи сходів.
Важливо: якщо маєте вдома котів, не кладіть насіння на підвіконні, бо можуть його поїсти. Насіння магнолії має приємний аромат, який дуже приваблює котів.
Петунії зі шприца
Насіння петунії я висіваю на початку лютого звичайним медичним шприцом. Особливо незамінний цей метод для висівання квітів із дуже дрібненькими насінинами, якими і є мої улюблені петунії та сульфінії.
Спочатку готую парниковий грунт, зволожую і прогріваю його під плівкою. Після цього наповнюю великий медичний шприц попередньо намоченим насінням і по черзі «втоплюю» кожну насінину в землю на міліметр-два, не присипаючи грунтом. Петунії проростають на світлі. Достатньо після висіву зволожити грунт з пульверизатора. Готову розсаду за допомогою широкого пінцета переміщаю разом із грунтом, не пошкоджуючи при цьому, на постійне місце у горщики.
Так само сію помідори і перець, але в цьому разі голку зі шприца знімаю.
Секрети про щепи
- Дехто із садоводів припускається помилки, прищеплюючи на одному дереві яблуні різного терміну дозрівання: літні, осінні та зимові. Робити так неправильно, бо таке дерево швидко виснажиться, а ви будете розчаровані результатами своїх зусиль.
- Кісточкові найкраще прищеплювати на дичці однорічної горобини. У посадженому мною садку росте 40 дерев. На окремих яблунях я прищепив по чотири-п’ять різних сортів.
- Грушу бажано висаджувати не одразу на те місце, де вона має постійно рости, а раз чи й двічі пересадити. При цьому утвориться розгалужена коренева система – дерево швидше і рясніше плодоноситиме.
Марія КОРНІЙЧУК