Експонатами виставки стали радіоприймачі різних модифікацій, різних часів, які нині стали раритетами. Виставка складається з приватної колекції рівнянина Павла Тарасовича і радіо-добірки з фондів Рівненського краєзнавчого музею.
Відкриття виставки «Ретро-радіо» відбудеться 6 листопада о 16-00 год у Рівненському краєзнавчому музеї.
Павло Тарасович – один із активних пропагандистів і знавців радіотехніки у нашому краї. Ветеринарний лікар за освітою, він з молодих років захопився радіотехнікою і впродовж всього життя йшов за радіохвилею. Павло Михайлович учасник морської антарктичної експедиції 2000 року, працював адміністратором зв’язку у складі П’ятої Української наукової антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський». За роки він зібрав чималу колекцію раритетних екземплярів радіоприймачів, які не раз представляв на виставках під час проведення міських свят у Рівному. Радіолюбитель виступає з лекціями перед студентською і учнівською молоддю з розповідями про історію радіо. Павло Тарасович мріє про створення у Рівному музею (чи хоча б постійно діючої виставки) історії техніки.
У фондах Рівненського краєзнавчого музею зберігається чимала колекція радіоапаратів, значну частину якої передав до музею рівнянин Олександр Коташевський. Зразки радіотехніки із фондової збірки в повному об’ємі музей виставляє вперше.
Серед експонатів виставки легендарний радіоприймач «тарілка», який відомий усім громадянам колишнього СРСР, бо саме це, на перший погляд примітивне радіо, висіло на телеграфних стовпах і сповіщало усі новини з фронту у 1940-і роки. Через ретро-радіо можна дізнатися і про десятки заводів СРСР, які спеціалізувалися на випуску радіотехніки. Проводові і лампові радіоприймачі, радіоприймачі з вмонтованими програвачами платівок, транзисторні портативні приймачі.
Галина ДАНИЛЬЧУК, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею