fbpx

Рівненський священик розповів, як і кому варто колядувати під час пандемії (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Невдовзі православні християни відзначатимуть одне із найвеличніших свят у році – Різдво Христове. Нині ми зустрічаємо цей день за незвичних обставин – триває пандемія. Нові реалії змушують людей насторожено ставитися до речей, які здавалися звичними та безпечними: похід до храму, сповідь, колядування. Як дати раду цьому всьомуми розпитали клірика Свято-Покровського кафедрального собору, протоієрея Петра МАРТИНЮКА.

– Як бути людям, які мають страхи через пандемію, бояться іти до храму?

– У цей особливий час церква теж постала перед специфічними викликами. Є рішення Священного Синоду, яке вказує на те, щоб люди перш за все пам’ятали про своє здоров’я і не випробовували Бога. Ми відчуваємо цей страх людський зараз, відчули його й перед Великоднем цього року. Тому звертаємося до наших парафіян: якщо вони бажають прийти до церкви, висповідатися, причаститися, то краще це зробити в будній день. Так вдасться уникнути скупчення людей. У нашому соборі богослужіння відправляються щоденно. Хочу нагадати усім, що причастя подається з дотриманням карантинних норм, кожному – окремою ложкою. Пам’ятайте, що ви не тільки тілесні створіння, а й маєте душу, про яку теж варто подбати.

– Розкажіть, як працюватимуть храми під час свят?

– Богослужіння відбуватимуться постійно. Ранкові починаються о 8-ій годині, а вечірні о 17-ій.  а Різдво в храмі буде дві Літургії:о 7.00 та о 9.30. Це дозволить розмежувати людей. Якщо буде добра погода, можливо, буде трансляція на вулицю. Храм буде відчинений цілий день, тож хто не зможе прийти на Літургію, матиме шанс пізніше помолитися і прийти до вертепу Христового, щоб подякувати Спасителю за народження.

– Наш народ має гарну традицію – колядою прославляти народження Божого Сина. Однак через пандемію дехто боїться пускати колядників до своєї оселі. Як правильно вчинити?

– Колядувати потрібно, перш за все щоб прославити Христа. Такі пісні – це унікальна творчість і спадок нашого народу, вони створюють піднесений настрій, як і має бути в цей день. Пускати колядників до квартири чи будинку – це рішення кожного. Якщо не хочете пускати – послухайте колядку в коридорі чи у дворі, подякуйте маленьким колядникам. Якщо ми перестанемо радіти, то вірус ще швидше нас здолає і виснажить фізично. Якщо ми міцні духом, то й тілом міцніші.

– Коли в житті людини відбуваються сумні події: втрати, великі випробування, хвороби, чи можна слухати колядки, чи варто самому колядувати?

– Можна і потрібно. Христос народився, щоб принести в цей світ мир, щоб примирити людину з Богом. Колядуючи, ми прославляємо Христа. Люди, які померли,уже перебувають із Спасителем у небі. Ми ж залишаємося на землі, відчуваємо сум і біль. Але колядуючи, перетворюємо їх на радість. Не на сміх, а на радість душевну.

Дорогі брати і сестри!Наближається свято, яке по особливому віддзеркалюється в нашій душі. Ми бачимо дитину, яка народилася в яслах у Вифлеємі для нас усіх. Нехай у вашому серці буде радість у цей особливий день. Колядуйте, вітайте одне одного спасительним «Христос народився – Славімо його».

Розпитувала Наталія НИРКОВА