fbpx
Пуансетія

Пуансетія або різдвяна зірка: правила догляду

Діліться інформацією з друзями:

Напередодні Різдва та Нового року у садових магазинах та звичайних супермаркетах можна побачити кімнатні рослини з яскравим червоним або рожевим листям. Пуансетія, або як її ще називають різдвяна/віфлеємська зірка, є символом Різдва у багатьох країнах. Як правильно доглядати за рослиною, щоб вона тішила око не лише під час свят.

Пуансетія – вічнозелена рослина, яка в природі росте у тропіках Мексики і Центральної Америки та може досягати висоти 4 м. Цвіте кімнатна пуансетія в період Різдва жовтуватими, дрібними, зібраними в розеткоподібні суцвіття квітами. Навколо них утворюються яскраво-червоні приквітки, які люди часом вважають квітками. Зараз селекціонери вже вивели сорти з рожевими, білими, жовтими і навіть двоколірними приквітками, проте найбільш традиційним вважається яскраво-червоний варіант.

Пуансетію краще розташувати подалі від прямих сонячних променів чи протягів. Вона не любить високих температур. Взимку рослину поливають не часто, аби ґрунт був ледь вологим. А влітку – полив має бути рясним. Коли пуансетія цвіте, її варто обприскувати теплуватою відстояною водою.

Кілька порад щодо догляду:

  • Коли почне опадати листя, скоротіть поливання, щоб ґрунт був майже сухий, і припиніть підживлення. Обріжте стебла на висоті 15 см від рівня ґрунту, перенесіть у темне прохолодне місце і дайте «поспати» до травня. У травні, щоб стимулювати початок росту, поставте квітку в добре освітлене місце, починайте поливати і підживлювати мінеральними добривами.
  • Як тільки рослина піде в ріст, пересадіть її в новий ґрунт;
  • на початку жовтня ставте квітку на ніч у коробку, що не пропускає світло, або в шафу, де вона перебуватиме не менше 14 годин на день – таким чином ви стимулюєте закладку бутонів;
  • Коли почнуть розкриватися приквітки, доглядайте за рослиною, як завжди.
  • Підживлювати пуансетію потрібно з весни до осені двічі на місяць комплексними мінеральними добривами.

Пересадка

Пересаджують пуансетію навесні, у квітні або травні, після періоду спокою, коли рослина прокинулася і в неї починає з’являтися молоде листя. Ґрунт повинен бути слабкокислий. Не забудьте про дренаж. Горщик має бути не набагато більшим за попередній. Щоб звести стрес від пересадки рослини до мінімуму, пуансетію пересаджують способом перевалки.

Пам’ятайте, що пуансетія виділяє отруйний молочний сік, який особливо шкідливий для очей, а в певних випадках провокує алергію. При попаданні в шлунково-кишковий тракт може викликати блювоту і розлад кишківника. Щоб уникнути цих неприємностей, одягніть рукавички перед обрізанням і пересадкою рослини.

https://zaxid.net/news/