fbpx
Незвичний календар та книгу презентували у Рівному

Незвичний календар та книгу презентували у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Презентації книги поезій та історичного календаря відбулася в органному залі Рівненської обласної філармонії.

Поезія й історія як суть… 

Лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, поет, художник, почесний громадянин міста Херсон Анатолій Кичинський, ознайомлюючи зі своєю новою книгою, ділився думками про сутність поетичного слова. Звернув увагу на його здатність «будити людське в людині, бути еліксиром для душі, водночас і чинником, що навертає до духовних перемін».

Популярний поет, який нині мешкає в Рівному після вимушеного переселення,  пристрасно читав поезії, чимало з яких вивчають у школах України. 

Любовна, громадянська, філософська лірика ‒ вся вона вдумлива, актуальна, щемлива… На цих ознаках зосередила свій вмілий аналіз ведуча зустрічі, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради Мирослава Жовтан. А мелодійність поетичних рядків Анатолія Кичинського підтвердили виконанням пісень на його вірші відомі рівненські барди ‒ письменниця Валентина Люліч, Олександр Кривохиж.

Їхню музичну хвилю, щоправда, колядками, підтримав фольклорний гурт «Ранкова роса» під керівництвом Юрія та Алли Ковальчуків.

Відбулася і презентація календаря «Ювілейні дати Рівненщини 2025», що вийшов за підтримки ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка». Такий незвичайний доробок представила голова цієї організації Катерина Сичик. 

Авторка видання, рівнянка Ірина Сичик зазначила, що «воно лаконічно відображає своєрідні знаки минулої та сучасної епох, нагадуючи про важливі події національного відродження в поліському краї». Зокрема, йшлося про заснування мистецьких закладів, свят, природоохоронних об′єктів, громадських організацій, закладів культури.

Також на сторінках календаря подана інформація, що закликає вшанувати річниці з дня народження князя Костянтина Острозького, художника Української Повстанської Армії Ніла Хасевича, засновника Городоцького музею Рівненського району барона фон Штейнгеля, першого голови «Просвіти» Рівненщини, професора Бориса Степанишина, письменника, театрального режисера Авеніра Коломийця, академіка Степана Дем′янчука, відомих українських письменників, які проживають на Рівненщині. 

Віктор МАЗАНИЙ

На фото:

Анатолій Кичинський.

Ірина Сичик.

  Читайте також: