fbpx

Поради дачникам: що посадити в червні

Діліться інформацією з друзями:

Ось і перший місяць літа на порозі, проте дачникам розслабитися і просто відпочити на свіжому повітрі не вийде. Адже в червні продовжують розпочаті навесні посіви й посадки. Але деякі культури вже достигають, потрібно збирати їхній урожай. Багато часу займають у цей час прополювання та поливання. Тож на чому варто зосередитися дачникам і городникам у червні?

Продовжуємо сіяти й садити

У перший літній місяць не пізно посіяти огірки, скоростиглі сорти цвітної капусти, цибулю-батун і шніт, зимову редьку, буряк, моркву, а також висадити на грядки сіянці пізньої капусти, помідорів, гарбуза, дині та кавунів.

Підживлення

У червні можна підживити пасльонові культури – томати, перці, картоплю й баклажани. Та тільки не азотними добривами! На початку місяця ще можливі заморозки, а азот знижує зимостійкість культур. Від нітратних складів пасльонові скидають бутони й зав’язі. Тому перенесіть азотні підживлення на пізніший час – ближче до кінця місяця.

Решту овочів з інтервалом у два тижні на попередньо зволоженому ґрунті підживлюють трав’яним настоєм: зібрані бур’яни та кропиву подрібнюють, складають у бочку й заливають теплою водою, щоб прискорити процес бродіння. Для рослини цей склад кращий за всілякі мінеральні комплекси. Застосовують трав’яний настій і як кореневе підживлення, і для обробки рослин по листю.

Можна використовувати в якості добрива розчин дріжджів або збродженого коров’яку.

Робота із землею

Усе, що було посіяне навесні, в червні вже зійшло. А розсада, висаджена на грядки у травні, зміцніла й пішла в ріст. Тепер варто стежити за тим, щоб бур’яни не забили молоді рослини. Вибравши похмурий день, потрібно прополоти моркву, розсадити сходи буряка, після чого – рясно полити грядки. Картоплю необхідно прополоти й підгорнути через два тижні після появи сходів, а якщо ви виявили на ній колорадських жуків, потрібно зібрати і дорослих особин, і личинки руками. Міжряддя на грядках із цибулею й зеленню потрібно розпушити та прополоти. Капуста, огірки й помідори вимагають щотижневого поливу, а ґрунт навколо них потрібно розпушувати й очищати від бур’янів.

Захист від хвороб і шкідників

На початку літа всім рослинам потрібен захист від комах і інфекцій. Причому бажано обійтись екологічними засобами. Наприклад, обробляти рослини від попелиці можна зольно-мильним розчином: дві склянки деревної золи настоюють у відрі води й додають 40 мл рідкого мила. Обприскати томати від фітофтори можна розчином 1 л молочної сироватки в 9 л води з додаванням 10 крапель йоду.

Наталія ЯГУЩИНА