Відповідно до нового звіту Світового фонду дикої природи, діяльність людини призвела до скорочення популяцій диких тварин в світі більш ніж на дві третини за останні 50 років.
У звіті «Жива планета» йдеться, що спад відбувається з безпрецедентною швидкістю, і це також загрожує життю людей.
Звіт «Жива планета» за 2020 рік заснований на моніторингу дикої природи більш ніж 4300 різних видів хребетних – тварин, риб, птахів і амфібій – з усього світу. Було виявлено, що розмір популяції цих спостережуваних видів зменшився в середньому на 68 відсотків з 1970 по 2016 рік.
У тропіках Америки, включаючи Карибський басейн і Латинську Америку, чисельність деяких видів тварин зменшилася на приголомшливі 94 відсотки.
У звіті йдеться, що вирубка лісів для сільськогосподарських площ була переважною причиною цих проблем, і відзначається, що одна третина земель планети нині використовується для виробництва продуктів харчування. Зміна клімату, спричинена діяльністю людини, є ще однією рушійною силою вимирання.
У звіті Всесвітнього фонду дикої природи йдеться, що екосистеми планети мають обмежену здатність до регенерації — процес, який важливий для всього життя на Землі. Автори звіту порівняли здатність екосистем до регенерації з постійно зростаючим населенням і виявили екологічний дисбаланс.
«Ми не можемо ігнорувати докази — це серйозне скорочення популяцій диких тварин є показником того, що природа руйнується, і що наша планета блимає червоними попереджувальними знаками збою систем», — написав Марко Ламбертіні, генеральний директор Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).
83-сторінковий документ, створений у співпраці з Лондонським зоологічним товариством, приєднується до списку академічних досліджень та міжнародних звітів, що попереджають, що діяльність людини призводить до різкого скорочення глобального біорізноманіття.
Біологи зі Швеції довели, що зникнення видів ссавців, що почалося ще 126 000 років тому, було більше пов’язане з негативним впливом людства, ніж з будь-якими минулими кліматичними факторами.
Ба гірше, розрахунки показують, що цей смертоносний побічний продукт людського існування — явище, яке прискорюється до швидкостей, небачених раніше в доісторичні часи, при цьому, за розрахунками, вимирання видів ссавців досягне ще вищих темпів у міру наближення до 22 століття.
Джерело: https://nv.ua/
- Вдалий період для духовного розвитку
- Вчені винайшли маску, яка відстежує симптоми коронавірусу
- В Рівненську райраду тепер обиратимуть й рівнян