Здається, якщо б хтось і захотів порахувати, скільки людей завітало на цьогорічне свято «Мануфактура-2021», то йому це не вдалося б. Потоки містян ринули до Рівненської фабрики нетканих матеріалів у підобідню пору, ще задовго до урочистого відкриття дійства. Гостей привітно зустрічали ініціатор проведення Свята вулиці Фабричної, співвласник «нетканки» Богдан ГАПЯК і вже легендарний талісман підприємства кіт ФеНоМен. Незчисленний люд заполонив усю довколишню територію так, що й яблуку ніде впасти було.
Започатковане чотири роки тому Богданом Гапяком свято «Мануфактура» відбулося втретє. Торік через пандемію його не проводили. Виникали сумніви, як бути нині.
– Дехто запевняв, що зараз не до свят, – ділиться Богдан Володимирович. – Та й взагалі, мовляв, кому воно потрібне? Але я з цього приводу мав свою думку: люди так втомилися через усілякі негаразди, що звалилися на їхні голови останнім часом, що повинна бути якась віддушина. А що може бути для цього кращим, ніж живе спілкування у невимушеній атмосфері, змістовний відпочинок разом із сім’ями, друзями, знайомими? До того ж карантин не дозволив нам торік відсвяткувати, як задумували, 50-річчя Рівненської фабрики нетканих матеріалів, на яке планували запросити ветеранів підприємства і мешканців не лише вулиці Фабричної, де розташована «нетканка», а всього мікрорайону Північного. Бо ми вже давно, як би це патетично не звучало, стали однією великою родиною, в якої мають бути спільними не лише проблеми, а й свята.
Велелюдність і піднесена атмосфера «Мануфактура-2021» перевершили найоптимістичніші сподівання її організаторів. До свята разом із тисячами рівнян долучилися міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК, його заступники – Олександр ПОЛІЩУК та Ігор КРИЧКЕВИЧ, заступник голови облдержадміністрації Ігор ТИМОШЕНКО, архієпископ Рівненський та Острозький ПЦУ Іларіон, чинні та колишні депутати міської та обласної рад. Отож, не обійшлося без урочистостей, перше слово на яких закономірно надали Богданові Гапяку:
– У декого виникає запитання, для чого Свято мануфактури? Воно насамперед потрібне для цих сотень дітей, які світяться щастям, поринувши у безтурботну атмосферу захоплюючих розваг. Діти – це не просто наше майбутнє, а й завтрашній день нашого підприємства, рідного міста, незалежної, самодостатньої України. По-друге, ми хочемо, щоб наші містяни побачили, що фабрика нетканих матеріалів, на якій працюють, стоячи щодня за верстатами, хороші трудолюбиві люди, живе і розвивається. Вони виготовляють унікальну, вкрай необхідну для країни продукцію, нарощують обсяги виробництва, чим примножують надходження податків як у державну, так і міську казну. І ще одне, що не менш важливо, для чого проводиться свято «Мануфактура». Хто не вміє відпочивати, той не вміє працювати. Свято «Мануфактура» наочно демонструє, що колектив «нетканки» уміє і працювати, і відпочивати. А оскільки, за добрим українським звичаєм, свято без гостей – не свято, ми запросили всіх охочих рівнян. І особисто я надзвичайно радий, що до нас на гостини прийшло так багато містян.
Логічним продовженням дійства став теплий виступ владики Іларіона, який звернувся до присутніх із пастирським словом:
– У першу чергу я вітаю усіх нас з тим, що після довгого затяжного року сидіння вдома, коли не могли ні до церкви сходити, ні на вулицю спокійно вийти, ми знову маємо можливість молитися в храмах і гарно відпочивати на таких заходах, як сьогоднішній. Тому щиро зичу кожному з вас міцного здоров’я і бажаю, щоб Господь благословляв вас насамперед здоров’ям духовним, бо це є дуже важливо, і здоров’ям фізичним. Тільки тоді ми будемо відчувати себе повноцінними людьми, будемо творити, працювати, відпочивати, народжувати і виховувати дітей та продовжувати славні українські традиції. І тоді все у нас буде добре.
Разом з тим архієпископ Рівненський та Острозький ПЦУ Іларіон вручив Богданові Гапяку за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом орден Святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ-го ступеня, а генеральному директору Рівненської фабрики нетканих матеріалів Василеві МОСІЙЧУКУ – орден Святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня. Не залишився без відзнаки й колектив «нетканки», який нагороджений Грамотою Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Не з порожніми руками прийшов на свято і міський голова Рівного Олександр Третяк, який вручив ветеранам і кращим працівникам підприємства Почесні грамоти.
– Я пишаюся, що сьогодні в Рівному – найкращому місті, – зауважив Олександр Третяк, – зібралося стільки людей, аби насолодитися часом, проведеним спільно сім’ями. На мою думку, великої похвали заслуговують руки тих, хто працює на заводах, фабриках і різних інших промислових підприємствах. Я щиро шаную людей, хто сумлінно працює і розбудовує вулицю Фабричну, місто Рівне, область і в цілому нашу прекрасну Україну. Певен, що лише тяжка праця, відповідальне ставлення до обов’язків (у кожного на своєму місці), стане запорукою процвітання як Рівного, так і рідної держави. Лише своєю працею із Божим благословенням ми досягнемо успіху. Це неодмінно буде.
Чого-чого, а відзнак і нагород того дня було достатньо. І не випадково бо, як наголосив під час вручення Почесних грамот заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, Рівненська фабрика нетканих матеріалів належить до флагманів економічно активних підприємств краю, адже є в числі п’ятірки кращих за показниками нарощування обсягів виробництва і сплати податків.
Напевне, немає потреба описувати все дійство, що супроводжувало свято «Мануфактура-2021». Бо, як твердить китайська мудрість, одна картина варта тисячі слів. Та й хіба можна словами передати емоції, що вирували на кожному майданчику, де відбувався святковий концерт, козацькі забави, влаштовані табором «Гайдамаки», катання на мотоциклах та конях, атракціони для дітей? Людно було між рядами виїзної торгівлі та у фуд-зоні. Не обійшлося на святі й без новинок – виступу театру живих скульптур і проведення вокального конкурсу «Голос Рівного», першим переможцем якого стала Соломія ВАНІЦЬКА. Цьогоріч на «Мануфактурі-2021» запровадили свою «валюту» – «Маники», за яку можна було купити сувеніри, солодку вату, поп-корн, морозиво, холодні напої та інші речі. Словом, свято вдалося на славу. А наступного року Богдан Гапяк обіцяє зробити його ще цікавішим і більш видовищним. Отож до зустрічі на «Мануфактурі-2022»!
Василь ГЕРУС