fbpx
Листи письменницької боротьби Уласа Самчука стали книгою

Листи письменницької боротьби Уласа Самчука стали книгою

Діліться інформацією з друзями:

Нещодавно в Дермані, в стінах місцевого ліцею, відбулася презентація книги «Улас Самчук – воїн слова», редактором і упорядником якої є заслужений журналіст України, письменник Віктор Мазаний.

«Нарешті Дермань. Справді, нарешті Дермань… Після десятка днів моєї Волині, які минули для мене, як одна мить… Дермань для мене центр центрів на планеті. І не тільки тому, що десь там і колись я народився…» – писав Улас Самчук у книзі «На білому коні».

Книга «Улас Самчук – воїн слова» побачила світ за сприяння депутата Верховної Ради України сьомого скликання, координатора проєкту «Україна читає листи Уласа Самчука» Миколи Кучерука, Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради, консультанток Мирослави Жовтан і Галини Кульчинської.

Учні, студенти, вчителі, науковці, письменники, представники громадськості, які прокоментували листи Уласа Самчука, засвідчили, що епістолярна спадщина має живлющу силу і є сьогодні віхою нового суспільного інтересу до видатного сина волинської землі. 

Думки про поета викладені у книзі

‒ У книзі «Улас Самчук ‒ воїн слова» учні, студенти, вчителі, науковці, письменники, представники громадськості Рівненщини й Тернопільщини своєрідно прокоментували листи Уласа Самчука, у яких він писав про свої твори до відомих письменників української діаспори, – розповідає Віктор Мазаний. – На основі такої епістолярної спадщини автори ‒ учасники проєкту «Україна читає листи Уласа Самчука» ‒ у статтях, рецензіях, есе висловили свої думки про прозу великого сина волинської землі. Показали, зокрема, витоки його ідей щодо написання відомих романів «Волинь», «Марія», «Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе», «Чого не гоїть вогонь», «Гори говорять», «Юність Василя Шеремети», художньо-документальних повістей «На білому коні», «На коні вороному», «Слідами піонерів», «Живі струни», «Планета ДіПі».

Через призму листів, зі слів редактора й упорядника видання, відображено особистість прозаїка, естетичні принципи й думки про літературний процес. Наголошено на патріотизмі його творів, які закликають відстоювати свободу України. Книга свідчить, що твори Уласа Самчука цікаві й актуальні, і доводить, зокрема, необхідність повернення їх у шкільну та університетську програми. Адже вони несуть у собі життєдайну енергію і закликають відстоювати гідність людини та найвищу її цінність – свободу України.

У виданні використані листи Уласа Самчука, які зберігаються у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України у Києві.

Олена МЕДВЕДЄВА, письменниця

  Читайте також: До 1 березня деяким пацієнтам необхідно пройти верифікацію у системі ЕСОЗ