fbpx

Місце, де можна відчути Рівне на смак

Діліться інформацією з друзями:

Рівнянам пощастило. Вони мають гарне, затишне, компактне місто, в якому все поруч, є все необхідне для життя і навіть більше. Днями у самому центрі Рівного відкрилася «Творча оселя». Це не кав’ярня, а саме оселя митців. Їхня майстерня, в яку вони запрошують усіх, хто любить своє місто. Творці цього закладу – відомий художник Олексій Огонь та його дружина Лілія – розповіли нам про свій задум.

– Олексію, «Творча оселя» – це історія не про те, щоб просто випити кави чи чаю…

– У місті чимало кав’ярень. Наша «Творча оселя» поєднала в собі три ідеї. Перша. Я створив дуже багато малюнків, творчих робіт про рідне місто. Склалося так, що більшість з них не мав можливості показати людям. Друга складова – це сувенірна лавка. Але це не той варіант, коли просто заходиш у крамничку і на прилавку швидко обираєш сувенір. Людина має затриматися, щоб відчути особливу атмосферу. Тож у нас із дружиною була думка поєднати ці моменти разом із кондитерською, де пригощатимуть випічкою лише власного виробництва. Щоб тут були гарні речі. Ми прагнули створити місце, яке надихає. Місце, де можна не лише відпочити, а й відчути Рівне «на смак».

– Чи є у Вашому меню авторські смаколики?

– Чогось надзвичайного ми не пропонуємо. Щоб привчити людей до нового, потрібен час. Запустили класичні рецепти. Бо є люди, які люблять Наполеон і не хочуть експериментувати. Маємо свій класний десерт. Потрібно прийти і посмакувати. Його всі знають, він готувався практично у кожному домі. У нас він називається «Оселька» і готується у формі будиночка. Це той смаколик, без якого моя дружина не п’є каву зранку і який має нагадати не лише смак дитинства, а й відчути атмосферу затишної оселі. Збережу інтригу і не відкрию його рецепт. Приходьте і спробуйте!

Інші рецепти теж перевірені часом. Дуже багато з них від моєї мами. Цими десертами вона нас балувала в дитинстві. Кава і чай у нас також дуже смачні та якісні, тут ми не економимо. Люди люблять і вміють цінувати добру каву. Тому ми не хочемо зіпсувати атмосферу неякісним напоєм.

– Як розподілені ролі? Ви художник, митець, а дружина – Ліля – кондитер?

– Ліля не лише кондитер і не продавець смаколиків. Вона чує людину і може запропонувати те, що смакуватиме саме їй. Дружина дуже комунікабельна, її роль надзвичайно важлива.Ми не існуємо одне без одного. Це один організм. Знаю, що я вже зробив багато і ще зроблю чимало разом із Лілею. Ми об’єднуємо творчі зусилля для того, щоб тут народжувалися гарні ідеї, проєкти. Плануємо в «Творчій оселі» бути постійно, спілкуватися з людьми. І не заради грошей чи заробітку. Головний задум та ідея нашої «Оселі» – це творчість та емоції. Коли люди до нас потрапляють, то вони це відчувають, розуміють. Їм допомагає їхній внутрішній слух, чуття. Як творець, я прислухаюсь і дивлюся на людей, чи їм подобається. Підказую і даю картинку, до якої вони можуть прагнути. Не кожен це усвідомлює, але кожен може до цього прийти. Звідси й назва «Творча оселя», бо люди всі творчі. Не всі розвивають свої здібності і таланти, але всі їх мають. У кожному закладене бажання створювати щось нове. Мені не цікаво малювати однакові малюнки, краще придумувати нові. Люблю замовлення, в яких є можливість чомусь навчитися.

– Враховуючи вашу атмосферу, тут просяться творчі вечори і майстер-класи. Є в планах такі заходи?

– Так, плануємо. Більше того, вже отримали пропозицію провести презентацію книг. Ми слухаємо, вивчаємо попит і дослухаємося до бажань наших гостей.

– Малюєте одразу в «Оселі», за столом. Ніхто із відвідувачів не бажає приєднатися, або допомогти порадою?

– Першими реагують діти, вони більш безпосередні в емоціях і своїх поривах. Але якщо хтось схоче присісти поряд і помалювати, то не відмовлю і допоможу чим зможу.

– У вас дуже багато сувенірів. Практично всі ручної роботи?

– Не на 100 відсотків ручної роботи, але основна концепція – еко. У нас однозначно не буде пластику. Це невеличкі партії сувенірів тільки з дерева, кераміки, металу, паперу, картону і скла, виготовлені місцевими майстрами. Матеріали, які дають можливість на дотик відчути цінність Рівного.

– Стиль закладу витриманий у таких дрібницях, як форма плитки на стежці до входу в оселю? Ви перфекціоніст?

– У побуті – ні, я лояльний до всього. Але щодо стилю і концепції потрібна чітка позиція. Адже все життя складається з дрібниць. Цією ідеєю і картинкою міста я живу два роки. Вже прожив кожен сантиметр цього закладу. При ремонті відчув і чітко розумів, що тут має народжуватися. Це викоханий недоспаними ночами результат. Найбільше мені подобається, коли людям подобається. Найбільша віддача – це перше враження від моєї роботи. Коли показую картинку або інтер’єр іншій людині, мене зачаровують емоції, почуття, які людина відчуває в перші секунди після побаченого. Тут можна відчути справжнє ставлення, істинну цінність зробленого.

– Ще одне ваше захоплення – танці, а саме танго. Тут буде місце для танго?

– Планувати не плануємо, але про танго не забуваємо. Немає чіткого плану, що на День танго (11 грудня) у нас буде все в такому стилі. З часом обов’язково спробуємо тангувати чи тут, чи на літньому майданчику.

– Лілю, десерти випікаються тут чи привозять готові?

– Все готується тут, на кухні «Творчої оселі». Ми дуже хочемо, щоб аромати випічки також створювали настрій та атмосферу. Крім того, спланували проводити «Плюшкову неділю». Щонеділі зранку замішуватимемо тісто на плюшки в залі, на столі. Присутні спостерігають, куштують, а потім ми їх презентуємо відвідувачам. Також у планах організація кулінарних майстер-класів. Але поки що стримують карантинні обмеження. З тієї ж причини не було чіткої дати відкриття закладу.

Але люди йшли і розказували про нас своїм знайомим. Вже коли ми почали працювати, то зрозуміли, що це якраз наш час для відкриття. Адже саме зараз всі шукають атмосферні подарунки до Різдвяних свят. У нас є своя фішка. Олексій може відтворити частинку Рівного на подарунку – картині чи листівці. І це може бути саме та частинка, яка дорога вашому серцю. Це стосується і кондитерських виробів. Ми можемо втілити практично будь-яку забаганку. Торт можемо зробити і з індивідуальним логотипом, і з професійними атрибутами. Звичайно, що це буде не тільки гарно, а й смачно. Не вірите? Приходьте у “Творчу оселю” і переконаєтесь.

Розпитувала Наталія ЯГУЩИНА