Михайло Гончаров мешкає в селі Обарів, що неподалік Рівного. Близько 10 років тому переніс тяжку хворобу, в результаті чого йому ампутували обидві ноги.
Перший час чоловіка нічого не цікавило, окрім книг і телевізора. Але одного разу він побачив фільм «Пірати Карибського моря», що надихнув згадати справу, якою захоплювався в дитинстві – судномоделювання.
Перший паперовий кораблик чоловіка був досить примітивним, з мінімальною кількістю деталей. Для створення перших моделей Михайло використовував звичайний папір. З часом майстерність зростала, як і попит на роботи. Тоді вже в хід пішли більш дороговартісні матеріали. Дещо купувала йому донька, допомагали й сусіди.
Більша частина робіт майстра, найвпізнаваніший корабель з фільму «Пірати Карибського моря» – «Чорна перлина». Чоловікові більше до душі саме вигадані судна, а не історичні.
– Історичні кораблі красиві, однак не мають тієї особливості, як ті, що показують у фільмах. Якщо брати нафантазовані – то вони навіть не змогли б попливти, але виглядають ефектно, – каже Михайло Гончаров.
Майстер так «горить» судномоделюванням, що за роботою може не помічати, як минають години, – розповідає мама умільця. Жінка пишається своїм сином, якого не зламала хвороба, а навпаки – зробила сильнішим. Та й сам Михайло такої ж думки:
– Думаю, якщо людина дійсно захоче, то зможе пристосуватися до будь-яких умов.
Михайло Гончаров – один із учасників проєкту «З Півдня на Захід» від телеканалів «Херсон плюс» та «Сфера-ТВ» (Рівне) за підтримки Українського культурного фонду.
Галина ДЖУС