fbpx

Лимони-велетні вирощують на вікні

Діліться інформацією з друзями:

У Камені-Каширському є будинок, біля якого часто зупиняються перехожі та навіть автомобілі. Їхню увагу привертає лимонне дерево, що красується на вікні в хаті Алли Устінової. Чужі люди підходять і фотографують його через скло.

Деревце плекав чоловік

Цей вазон з’явився в оселі Устінових 13 років тому. Тоді чоловік господині, Володимир Петрович, на ринку в Луцьку придбав невеличке щеплене деревце. Віддав за нього 35 гривень – і був неймовірно щасливий від цієї покупки.

– Володя давно хотів лимонне дерево купити, – згадує пані Алла. – Бо мріяв виростити щось екзотичне. Він закінчував сільськогосподарський інститут, працював головним інженером у радгоспі. А лимонами просто марив. І тут нарешті мрія здійснилася. Ви би бачили, як чоловік дерево доглядав! Як малу дитину! Мав стільки всіляких вирізок з газет і журналів, все вичитував і випробовував. Паросток, як його купили, був невеличкий, сантиметрів з 10, але мав цвіт. Однак плодів рослина не дала, бо квітка завчасно опала. Так було ще два роки. А на четвертий зав’язався на гілочці перший лимончик.

Що вже радості було у господаря! Все чатував, коли ж то він дозріє. Хотілося зірвати і спробувати — який же він на смак? Тим часом у домі пахло цитрусами і гіацинтами, адже у лимонного цвіту дуже яскравий запах. Коли рясно з’являються квіти, вдома всидіти важко, мусово приміщення провітрювати. 

Дозріває плід 8-9 місяців 

А плід лимона дозріває 8-9 місяців. Якщо його не зривати, може набиратися соку й довше. Хоча, буває, деревце скидає лимони раніше – коли йому щось не подобається. Скажімо, температура води чи протяг у кімнаті.

– Ми самі переконалися, що цьому вазону краще місця не міняти, – розповідає Алла Устінова. – Якось переставили в іншу кімнату – почав листя скидати. Повернули назад.

А ще жінка зізналася, що одного разу до вазона вчепилася болячка – деревце вкрилося «бляшками». Чоловік щодня всі його гілочки та листочки спиртом протирав. І таки виходив!

За дбайливий догляд та турботу радує лимонне дерево своїх господарів плодами. На жаль, кілька років тому пані Алла овдовіла. Але гляне на дерево, багате цвітом та лимонами, і бачить в уяві біля нього чоловіка. Сумує, що його поряд немає.

Лимон Устінових родить щороку. Буває, на дереві дозріває до десяти плодів одночасно. Найбільший вродив торік – заважив понад 700 грамів!

Поради від Алли Устінової: 

– Аби дерево мало життєві сили, раз чи двічі на місяць підживлюйте його.

– Воду лийте не на землю, а в блюдце під ним, щоб найперше «пили» корінці, які відповідають за плоди.

– Ніколи не переставляє вазон в інше місце!

– Не пересаджуйте лимонне дерево у великий горщик, щоб корінню не було надто вільно, бо плодів давати не буде.

– Не користуватися поряд із рослиною засобами з вмістом хлору, бо ця отрута може дерево згубити.
«Високий замок»

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»