Літературне життя продовжується. «Рівненський акцент» назвав імена лавреатів.
У суворий для країни час попри все продовжує жити й розвиватись літературне життя Рівненщини. Війна зруйнувала наш звичний ритм життя, перекреслила наші плани. Проте не відібрала світлу віру в перемогу та мрії у відбудову майбутньої щасливої України. Саме з таким посилом настрою нещодавно відбулася велика подія в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці – оголошення імен лавреатів приватної премії «Рівненський акцент».
Ще у 2019-му році цей конкурс ініціювала та започаткувала прогресивна шляхетна родина Диб’яків з Рівного. Про корисність названої вище ідеї та її реальне втілення в життя варто говорити. Адже той, хто став учасником урочистої імпрези, гадаю, пересвідчився у доцільності й корисності проведення саме такого формату літературної роботи, такої необхідної для суспільства в наш буремний час. Тепер уже не треба українцям доводити, що мова – це також зброя. За нас це зробила війна. А сама назва конкурсу «Рівненський акцент» – глибоко символічна: оспівування митцями слова краси рідного краю, звитяжної праці краян, героїчного сьогодення – своєрідний історичний літопис Рівненщини нашої доби. Почуття патріотизму, як відомо, народжується з любові до рідної землі та її мешканців. Література покликана формувати та плекати це почуття в душах людей. З цим завданням чудово справляються письменники Рівненщини.
Переможцями приватної літературної премії «Рівненський акцент» у 2022 році визначились: Анна Лимич, Лідія Гольонко, Наталія Демидюк, Олексій Заворотній, Євгенія Пірог, Марія Солтис-Смирнова.
Ведуча імпрези Наталія Васюк представила письменників-переможців, докладно розповіла про літературні здобутки кожного. Організаторка та меценатка премії «Рівненський акцент» Неоніла Диб’як поздоровила кращих цьогорічних літераторів, вручила дипломи та пам’ятні подарунки – картини рівненської художниці-майстрині Наталії Демидюк. На урочистість завітали поціновувачі художнього слова, котрі жваво вітали лавреатів, зичили їм здоров’я, бажали подальших успіхів у їхній літературній діяльності. Перед присутніми виступили: Віра Мельникова, Тетяна Редюк, Ігор Риженко, Роман Омельчук, Валентина Ярощук, Микола Федоришин, Тетяна Піяр, Андрій Пастушенко.
У заключному слові Неоніла Диб’як зазначила, що «літературні звитяги також повинні мати місце в нашому житті: новітні твори письменника – «це поступ до нашої перемоги у війні. Зрозуміло, що нагорода для лавреатів має бути вартовнішою. Але загальновідомо, що для кожного митця найкращою нагородою є людська вдячність». Іменинники свята висловили подяку родині Диб’яків за організацію конкурсу та надану можливість проявити свою письменницьку майстерність, виказали своє бажання і надалі писати твори, які будуть прославляти Рівненщину та звитяги її краян.
Ліричним акордом пам’ятної зустрічі прозвучали пісні місцевих бардес – В. Слуквіної (на слова Н. Демидюк, А. Лимич, О. Заєць), а також власні композиції Лідії Гольонко та Валентини Люліч.
Віра МЕЛЬНИКОВА, письменниця, членкиня НСПУ