Приватній літературній премії «Рівненський акцент», заснованій родиною Диб’яків – 5 років! Вік, відтинок часу, який дозволяє мовити про певну історію, досвід і традицію. З цієї нагоди лунали схвальні відгуки на тематичному заході, який днями відбувся у залі КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей».
Про це йдеться в інформаційному довіднику «Рідний край – цілюще джерело сили, святиня незламного духу…», – його бібліотека приурочила святковій події.
Про співпрацю організаційного комітету премії з колективом бібліотеки можна писати окремішній розлогий матеріал, адже йдеться про комунікацію сучасного стилю, з використанням нових технологій і методик, про партнерство, про доброзичливість і високу кваліфікацію працівників бібліотеки.
Зрозуміло, що тон у роботі колективу задає його керівниця Наталія Назарук, котра власним прикладом демонструє кращі риси сучасної інтелігентки-фахівчині, публічної особи, громадської діячки. Підтвердженням став важливий документ – меморандум про співпрацю Рівненської обласної бібліотеки для дітей і Рівненської організації Національної спілки письменників України, підписаний обома очільницями структур саме в рамках нашого заходу.
Певна річ, кожне свято – це творіння багатьох людей, які беруть у ньому участь організаційними рішеннями, позитивною енергією, думками, словами, художніми номерами.
Тож хочеться хоча б вдячно згадати всіх причетних до організації нашої імпрези, зокрема й Наталію Дибач, завідувачку сектора інформаційних технологій та електронних ресурсів бібліотеки, котра подбала про верстку, про дизайн інформаційного видання, Наталію Онофрійчук, котра з академічною пильністю вичитувала його тексти, артистично і вправно модерувала захід, Ірину Ворон, завідувачку бібліотеки, яка подбала, щоб усім присутнім було затишно, зручно і святково, Лідію Ражик, котра оперативно забезпечила мультимедійний зв’язок з лавреатками ПЛП «Рівненський акцент» минулих років Іванною Голуб, Марією Солтис-Смирновою, Тамарою Станковою, і ми, віртуально долаючи відстані, могли почути від них слова вітань переможцям конкурсу і враження від діяльності організаційного комітету премії.
Варто зазначити, що дійство заходу було пронизане щемним настроєм безмежної вдячності Збройним силам України, нашим воїнам-землякам, котрі не шкодують здоров’я і життя для захисту країни від російського агресора. Тому особливо зворушливою була розмова з цьогорічним лавреатом Максимом Парфіненком, бійцем ЗСУ, який на екрані озвався до нас із далекого воєнного рубежу. Божого захисту нашому колезі та нових літературних успіхів!
Максиму Парфіненку перемогу в преміальному конкурсі принесла книжка «Майже війна: обміть», у якій серйозна оповідь про підготовку бійців на місцевому полігоні «приправлена» чималою порцією гумору та іронії.
У списку цьогорічних переможців, уже вдруге, відома українська письменниця Анна Лимич (Войнарович) із книжкою віршів для дітей «Високе небо України». Збірка актуальна темою, психологічно виважена, сповнена оптимістичного настрою, хоча з-поміж героїв її творів наш рівнянин – малий Степанко, його татко Богдан Гордійчук – справжній хоробрий Герой, який віддав своє життя, захищаючи Україну від ворога.
Микола Семенович, прозаїк із м. Березного, представив на конкурс свою документальну повість «Свиридова дубина» про боротьбу з окупантами різних мастей на Березнівщині під час Другої світової війни. Твір був відзначений схвальними оцінками критиків і лавреатською відзнакою «Рівненського акценту».
А цьогорічна лавреатка Наталія Назарук, директорка КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей», свою нагороду отримала за активну популяризацію серед читачів творів письменників Рівненщини, зокрема переможців конкурсу ПЛП «Рівненський акцент». Представлені на конкурс видання були передані у фонд бібліотеки.
У кращих літописних традиціях на заході звучали імена всіх авторів, відзначених свого часу премією, а саме:
- Іванни Голуб (м. Рівне, поетеса, казкарка, волонтерка),
- Лідії Гольонко (м. Рівне, поетеса, бард, активна учасниця літературно-мистецьких заходів на Рівненщині та в Україні),
- Наталії Демедюк (поетеса, художниця, телеведуча),
- Олексія Заворотнього (м. Рівне, поет, декламатор, драматург, сценарист, режисер художніх фільмів),
- Володимира Комаровського (м. Рівне, прозаїк, краєзнавець),
- Анни Лимич (м. Рівне, поетеса, прозаїкиня, казкарка, редакторка колективних літературних збірників, краєзнавиця),
- Ірини Мостепан (м. Рівне, поетеса, редакторка популярного патріотичного альманаху «Повстанська ватра», акторка народного театру),
- Віри Мельникової (м. Рівне, прозаїкиня, поетеса, казкарка, публіцистка, волонтерка),
- Євгенії Пірог (м. Рівне, прозаїкиня, авторка творів для дітей і підлітків, авторка соціально-читацьких проєктів для дітей, юнацтва та батьків),
- Тамари Станкової (м. Дубровиця, прозаїкиня, публіцистка, ведуча радіопрограми «Майстри слова»),
- Ірини Свахи (м. Рівне, прозаїкиня, керівниця обласного осередку НСПУ, активна учасниця літературно-мистецьких заходів на Рівненщині та в Україні),
- Любові Сердунич (Хмельниччина, письменниця, волонтерка, громадська діячка, дослідниця історії Рівненщини),
- Марії Солтис-Смирнової (м. Вараш, авторка низки видань для дітей, ілюстратора, авторка та учасниця соціально-мистецьких проєктів),
- Миколи Солтиса (Хмельниччина, письменник, громадський діяч),
- Оксани Філіпчук (м. Рівне, поетеса, перекладачка, казкарка),
- Олександра Форманчука (с. Гоща, поет, прозаїк, краєзнавець). Ось вони – відомі в краї та в Україні люди, творчість яких заслужила визнання, пам’ятні відзнаки, повагу і вдячність земляків.
Їм і нагородженим грамотами ПЛП «Рівненський акцент» не шкодували вітань, компліментів і захоплень присутні в залі.
Спеціалістка управління культури і туризму обласної державної адміністрації Вікторія Шевчук наголосила на особливому значенні художньої літератури про Рівненщину для розвитку крайової культури, для ознайомлення з історією, здобутками та досягненнями області широких кіл громадськості в країні та за кордоном.
Представниця влади ще раз засвідчила, що управління культури в європейському дусі працює з приватними та громадськими ініціативами.
Керівниця міської організації ВУТ «Просвіта» Катерина Сичик розповіла про тісну і плідну співпрацю просвітян з місцевою організацією НСПУ, про використання творів рівненських письменників у діяльності шанованої організації. Від просвітян міста цьогорічні переможці отримали в дарунок ошатні календарі пам’ятних дат 2025 року.
Очільниця письменницької організації, лавреатка «Рівненського акценту» Ірина Сваха привітала переможців і відзначила активну участь організаційного комітету премії у громадській діяльності краян.
Цьогорічна лавреатка Наталія Назарук поділилася позитивними враженнями від іміджевої крайової літератури і розповіла про форми її використання у патріотичному вихованні дітей та молоді.
Креативна працівниця бібліотеки, письменниця Євгенія Пірог, лавреатка нашої премії, розповіла про благотворний вплив рівненської землі на власну творчість, на підготовку читацьких проєктів для дітей. Від неї організаційному комітету «Рівненського акценту» дісталося цікаве видання «Чари Читацького Бюро», в якому видрукувані твори учнів-наших земляків.
Будемо сподіватися, що серед них підростають автори, яких із творами про наш край у майбутньому зустрічатиме ПЛП «Рівненський акцент». Лавреатка премії Віра Мельникова до вітальних слів додала виготовлені власними руками саше з духмяними травами з наших лісових і лугових урочищ, вручила їх учасникам заходу як засіб для активізації сил і бадьорого настрою.
Валентина Слуквіна, співачка, композиторка, музикантка, радувала піснями на слова лавреатів премії. Їй допомагав усемогутній ШІ, який на слова Віри Мельникової написав пісню-гімн «Рівненського акценту».
Певна річ, чимало добрих, схвальних слів прозвучало на адресу організаційного комітету премії: мою, сина Юрія Диб’яка, невістки Галини Диб’як, онука Івана Диб’яка. Це дає нам відчуття причетності до важливих суспільних справ, які допомагають нашим землякам у битві з окупантом, упевнює, що наш проєкт важливий, цікавий і потрібний людям. Йому побажали успішного майбутнього, щоб він став прикладом для громад інших міст і регіонів.
Лейтмотивом усіх виступів було прагнення перемоги над ворогом, миру і процвітання Україні, нашій рідній рівненській землі, вкоріненій у складні героїчні пласти національної історії, багатій земними щедротами і духовними скарбами, славній талановитими і працьовитими людьми. Це ті цінності, якими живе і які примножує своєю діяльністю ПЛП «Рівненський акцент».
Неоніла Диб’як, членкиня НСПУ, голова організаційного комітету приватної літературної премії «Рівненський акцент»
Читайте також: Червона ікра: прості і точні способи відрізнити справжню від підробки