Коли святити воду на Водохреще – це питання виникає щороку напередодні свята.
19 січня православні відзначають важливе церковне свято – Хрещення Господнє. Одним із головних обрядів цього дня є освячення води. Святити воду на Водохреще починають ще з вечора 18 січня – Водохресний святвечір, а продовжують це робити і вранці 19 січня. Робити це можна в церкві чи в спеціальних ополонках, вирубаних у формі хреста. Тала вода активізує життєві сили
Вважається, що вода має святу силу до закінчення святкування Хрещення.
Однак у народі кажуть, що будь-яка вода, на яку в ніч на Водохреще потрапило місячне світло, вважається освяченою самими небесами. Для цього залишали воду на підвіконнях у ніч із 18 на 19 січня.
Як зберігати воду з Водорхреща
Воду, яку освятили на Водохреще, потрібно зберігати весь рік. Робити це слід у святому кутку біля ікон, бажано уникати потрапляння на святиню сонячного світла. Не можна допускати зневажливого ставлення до такої води, ставити її, наприклад, на підлогу, поруч із взуттям або виливати у водостік. Варто враховувати те, що купатись потрібно правильно, оскільки одноразове занурення ніякої користі здоров’ю не принесе. Для цього необхідно загартовуватися заздалегідь, проконсультуватися з лікарем і купатися лише у спеціальних місцях.
- Читайте також: Після падіння гелікоптера у Броварах є жертви