У дні різдвяних свят у Рівненському Літературному музеї Уласа Самчука відбулися «Другі колядні зустрічі з Миколою Федоришиним». Цього разу вони приурочені до 65-літнього ювілею відомого рівненського краєзнавця та культуролога.
Захід слушно розпочався з екскурсу творчими шляхами очільника Літературно-меморіального музею Уласа Самчука Миколи ФЕДОРИШИНА – знаного далеко за межами краю культурного, громадського та політичного діяча. Про плідні здобутки та вагомі надбання ювіляра повідала старша наукова співробітниця музею Уласа Самчука Олена ПАНАСЮК. Натомість сам Микола Васильович презентував свій новий доробок – книгу «Спадщина Пересопниці заради безпеки». Тут зібрані статті автора, які він свого часу опублікував у наукових та музейних виданнях. «Спадщина Пересопниці заради безпеки», зі слів Миколи Федоришина, – неабияк актуальна на тлі збройної агресії та ідеологічної війни росії, яка вдається до зухвалих викривлень історії та культури України. Адже спадщина Пересопниці зберігає достовірну минувшину Давньої Русі.
Логічним продовженням мистецького дійства стала постановка у виконанні акторів народного аматорського театру «Зорецвіт» ЦКД «Палац Зоря» (керівник Алла МАТВІЄВА) уривку з вистави «Пересопницька осінь» за однойменною поемою Вікторії КЛИМЕНТОВСЬКОЇ.
Ну а далі в музеї запанувала атмосфера Різдва. Народний художній колектив – гурт традиційного поліського співу «Ранкова роса» під керівництвом Алли та Юрія КОВАЛЬЧУКІВ представив неповторний «Різдвяний вертеп». Рівненський казкар Корній ДЕМИДЮК показав оригінальний тіньовий вертеп. Лірник Андрій ЛЯШУК і бандурист Назар ВОЛОЩУК виконали самобутні давні колядки. Фольклорні гурти «Горина» та «Джерело» (РДГУ) заспівали унікальні твори зі своїх репертуарів. А онук Миколи Васильовича – Ярослав – зворушив присутніх сучасною щемливою колядою «Там під Бахмутом…».
Завершилися «Колядні зустрічі з Миколою Федоришиним» частуванням гостей пирогами та узваром.
Світлана ПІКУЛА
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Унікальна автобусна зупинка з’явилася у Мичеві на РівненщиніУ селі Мичів, що входить до Малятинського старостинського округу, талановита мешканка Іванна Біль власноруч розфарбувала автобусну зупинку в яскравому українському стилі. Вона перетворила звичайний об’єкт інфраструктури на справжній символ гордості, натхнення та любові до рідної землі.