fbpx

Фото Острозького замку перемогло на найбільшому міжнародному фотоконкурсі

Діліться інформацією з друзями:

У спеціальній номінації «Via Regia Ukraine», що пройшла в рамках конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2020 року обрали найкращі фото.

За ініціативи проєкту «Via Regia Ukraine» та спільно із державним історико-культурним заповідником міста Дубно вперше було організовано в рамках конкурсу спеціальну номінацію. У ній взяли участь подані на конкурс світлини пам’яток, розташованих у Дубно, Рівному, Острозі, Львові, Бродах, Городку (Львівська область), Луцьку, Володимирі-Волинському, Радомишлі, Житомирі та Києві — всього 11 міст на символічному шляху Via Regia. У межах спецномінації обирали найкраще фото кожного міста та ТОП-3 серед усіх поданих знімків.

Третє місце у спецномінації «Via Regia Ukraine» посіла фотографія Катерини Байдужої із замком князів Острозьких. Це фото обрали найкращим серед усіх поданих світлин пам’яток культури міста Острога, а їх було близько 140.

Нагадаємо, «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Цей захід визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі.

Via Regia Ukraine – міжнародний мистецький фестиваль культурної дипломатії. Проходить щорічно з листопада 2016 року. Його основною метою є відродження культурної спадщини українців та народів, які проживають на території України. Назва фестивалю походить від давнього транспортного і торгового шляху, започаткованого давніми римлянами.

Надія Ванченко

компетентно

Олександр ХАРВАТ, фотохудожник, член журі конкурсу:

– Така номінація в конкурсі Вікіпедії була вперше і цікава тим, що акцент якраз був на об’єкти, що знаходяться на древньому маршруті «Via Regia» в межах України. Я з колегами і організаторами пройшов цей маршрут.

Світлин було багато, але, на жаль, чимало з них були відверто слабкими. можна сказати –  випадковими. Але серед конкурсних робіт відчутно виділялися світлини авторів, які підішли до участі серйозніше. Їхні роботи вгадувались за «почерком» виконання. Вірніше, ми здогадувались, що то можливо один і той же автор, адже прізвищ не було видно членам журі. Світлини одного з таких фотографів були зняті у різних містах, тобто автор спеціально мандрував, щоб зазнімкувати об’єкти культурної спадщини України. І це радує. Бо, побачивши якісні світлини, кожен захоче поїхати та побачити гарне місце на власні очі.

Не втішає те, що деякі об’єкти з хорошими фотографіями були відхилені до відзначення через захист авторських прав. Наприклад, панорама Києва з пам’ятником Батьківщини-Матері. За законами США (Вікіпедія – американський ресурс) для розміщення світлин на їх сайті необхідна згода авторів проєкту (пам’ятника) або має пройти 70 років після його встановлення. Як на мене, це неправильно. Світлина зроблена у публічному просторі, панорама міста. Тож, на мою думку, таке трактування невірне. Однак їхній закон визначає по-іншому.