fbpx

ФеНоМенальне Рівне обрало переможців

Діліться інформацією з друзями:

Справжнє свято фотомистецтва відбулося в конференц-залі часопису «Сім днів» минулого четверга. Тут завершився третій відкритий фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне», організований Рівненською фабрикою нетканих матеріалів.

З кожним роком зростає як рівень, так і масштаб творчих змагань. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 48 фотолюбителів, які надіслали майже 200 світлин. Водночас «ФеНоМенальне Рівне» вчергове підтвердило статус всеукраїнського заходу, бо, крім рівнян, у ньому взяли участь фотографи з Рясників, Корця та Івано-Франківська.

Номінацій цього року було чотири

Це вже згадані «Міські краєвиди», де приймалися роботи у жанрі пейзажу, фото природи, тварин, рослин тощо. У номінації «Вулицями Рівного» – стріт-фото, світлини із зображеннями об’єктів архітектури міста, скульптури, транспорт. «Портрети рівнян» – це світлини, де центральним елементом були люди. А от «Рівне очима дітей» – номінація, в якій брали участь роботи юних фотографів віком до 16 років незалежно від жанру. Був ще й «Приз глядацьких симпатій», де переможця визначали користувачі соцмереж.

Змагання тривали майже півроку. До складу журі цього року увійшло одразу троє професійних фотографів – Олександр Харват, Олександр Майструк та Валентина Захарова (Дежа Брют). Тож експертний рівень суддів сумніву не підлягав.

Зрештою, було визначено переможців у всіх номінаціях.

Переможцем у жанрі пейзажу став Віктор Валінкевич (відомий як фотограф Mykyta Ant), друге місце виборола Наталія Корнійчук, третє – Ірина Рабарська.

У номінації «Вулицями Рівного» перемогла Світлана Кравчук, другим став Олексій Потянок, третьою – Олександра Янковська.

Перше місце в номінації «Портрети рівнян» посіла Оксана Мороз, друге – Олексій Потянок (у відомого рівненського фотомитця у підсумку два «срібла»), третє розділили одразу троє учасників – Максим Юрчук, Ян Маркус та Анна Марія ДАЛІ.

Серед дітей переможницею стала Єлизавета Котеля, друге місце здобула Марія Должениця, третіх призерів виявилось двоє – Павло Волохов та Євангеліна Шмід.

Ну а приз глядацьких симпатій отримала Яна Псюрська, чиє фото «Минуле і сучасність» набрало 367 «лайків» у Facebook. Крім того, оргкомітет відзначив Ірину Рабарську, чиє фото «Дерево життя» стало третім у «Міських краєвидах» та другим у глядацькому голосуванні спеціальною відзнакою «За просування бренду ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів» у Західній Україні».

Усі переможці та призери нагороджені призами, а решта учасників – дипломами та заохочувальними подарунками. Водночас ті, хто брав участь у конкурсі вдруге або втретє і не потрапив до числа призерів, отримали спеціальні дипломи з відзнакою «Активний учасник».

Олександр СУБОТ

Пряма мова

Богдан ГАПЯК, організатор конкурсу, заступник голови Наглядової ради ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів»:

– Назва нашого конкурсу символічна. По-перше, вона підкреслює унікальність Рівного, по-друге, представляє організатора. Бо ФНМ – це абревіатура Фабрики нетканих матеріалів.

Цього року він був найбільш масштабним і за числом учасників, і за кількістю конкурсних робіт. Особливо хочемо подякувати тим, хто вже вдруге, і навіть втретє бере участь у ньому. Ось кілька прізвищ конкурсантів, які уже втретє беруть участь у «ФеНоМенальному Рівному» – Сергій Лєнкін, Оксана Шовкова, Оксана Підгурська, Анна Марія Далі, Микита Ант, Оксана Мороз, Максим Юрчук, Світлана Кравчук, Олексій Потянок. Причому троє останніх щороку здобувають призові місця в тій чи іншій номінації.

Ну і, звісно ж, ми вдячні за сприяння у проведенні конкурсу членам журі – фотохудожникам Олександру Харвату, Олесандру Майструку, Валентині Захаровій, керівнику івент-агенції «Свято в хату» Руслану Алексіюку та директору тренінгового центру «Лотос-інвест» Володимиру Новацькому.

Олександр ХАРВАТ, фотохудожник, керівник фотостудії «У фарватері істин», член конкурсної комісії:

– Приємно, що конкурс зростає. Цього року було, як ніколи, складно оцінювати роботи учасників, бо кількість якісних світлин збільшилася. І не важливо, що багато з них були відзняті не на професійну фотокамеру, а на звичайний смартфон. Як на мене, цінність передусім мають роботи з творчим, креативним підходом, нестандартним баченням автора. Фото, де є певна думка, ідея, сюжетна лінія, найбільш цікаві глядачам. Саме таким світлинам я віддавав перевагу при оцінюванні.

Максим Юрчук, фотограф, призер конкурсу у номінації «Портрети рівнян»:

– На мою думку, найважливіше у фотографії (особливо портретах людей), аби вона подобалась та мала цінність. Це – внутрішній стан людини. Не світло, не техніка, не якість фотокамери, а саме внутрішній стан та художнє бачення фотографа. 90% моїх робіт – це кадри, помічені та вихоплені з життя.

Ірина Рабарська, призер конкурсу в номінації «Міські краєвиди», володар спеціальної відзнаки оргкомітету:

– Я мешкаю в Івано-Франківську. До вас у Рівне завітала на Фестиваль мацика. Наступного дня мене запросили на екскурсію на Оствицю. Саме тоді я й відзняла майбутні конкурсні світлини. Якщо чесно, то й дотепер не вірю, що мою роботу обрано у призи. Я переглядала фото інших учасників – вони дуже круті. Увесь конкурс крутий!