Не поспішайте бігти в садовий магазин, щоб придбати поживні добрива і препарати для захисту рослин від шкідників. Чимало корисного для догляду за садом і городом вже є на вашій кухні. Крім того це те, що зазвичай відправляють у сміття. Відвари овочів і круп, шкірки фруктів і овочів та навіть використані чайні пакетики при правильному застосуванні допоможуть отримати багатий урожай.
Овочевий відвар. Не виливайте воду, в якій варилися овочі, бо вона є відмінним добривом для рослин.
Чайні пакетики. У чаї міститься 4,4% азоту, 0,25% калію і 0,24% фосфору, тож це прекрасне органічне добриво.
Рисовий відвар допоможе позбутися від попелиці, плодових мушок, блішок та інших шкідників. Просто використовуйте його для поливу замість води.
Залишки часнику, цибулі і гострого перцю залийте водою і залиште на 5-7 днів. Використовуйте проціджену рідину для обприскування ґрунту і листя, це допоможе відлякати шкідників.
Посипте верхній шар ґрунту невеликою кількістю кориці, щоб знизити ризик розвитку грибка та інших хвороб. Ця спеція захистить, бо має антибактеріальні та антимікробні властивості.
Втулка від туалетного паперу, розрізана на кілька частин та розкладена навколо саджанців, захистить їх від слимаків та інших комах. Втулки також можна використовувати для посадки розсади.
Подрібнений папір і газети можуть бути використані в якості мульчі.
Позбавити сад і город від небажаних гостей – кішок, допоможе розкладена навколо рослин шкірка цитрусових.
Суміш молока і води у співвідношенні один до одного допоможе змити шкідників з рослин.
Закопайте риб’ячі відходи в ґрунт, щоб отримати додаткове джерело азоту для рослин.
Вода, що залишилася після варіння макаронів, містить кальцій, фосфор, залізо, цинк і калій, які допомагають стимулювати ріст рослин, забезпечуючи їх корисними поживними речовинами.
Кавові фільтри можна покласти на дно горщика під час пересадки, так дренажні отвори не будуть забиватися землею.
У складі яєчної шкаралупи міститься 37% карбонату калію, який є важливим елементом, необхідним для зростання рослин. Більше того, шкаралупа також містить магній, калій, залізо і фосфор, які сприяють активному зростання рослин.
Кожен садівник знає, що відходи овочів і фруктів – незамінна річ у компостній ямі. Є й інший спосіб використання відходів: з’єднайте їх із невеликою кількістю води і перетворіть у масу однорідної консистенції за допомогою блендера. Розкладіть отриману масу навколо кущиків помідорів і перцю, щоб отримати багатий урожай.
Кавова гуща містить 2% азоту, тому може використовуватися в якості цінного органічного добрива.