Запах – невід’ємна частина образу сучасних чоловіків і жінок. Іноді буває складно обрати свій аромат… Той самий, який буде надихати, підбадьорювати, давати впевненість! Однак у косметичній крамниці ми часто постаємо перед вибором, що ж краще придбати: парфуми, туалетну воду чи одеколон? У чому ж різниця між цими ароматними термінами.
Відмінність парфумів та туалетної води полягає не лише в ціні, обсязі флакона і якості складових інгредієнтів, але насамперед – в концентрації запашних речовин. Який би вид парфумерії ви не вибрали, він обов’язково буде містити три складові: парфумерну композицію, парфумерний спирт і воду. Відрізнятися буде лише їх співвідношення в готовому продукті.
Найвища концентрація аромату, а, отже, і найстійкіший вид – це парфум (Parfum або Perfume). У них міститься від 20 до 40 відсотків ароматичних есенцій і ефірних олій в 90% -му спирті. Парфуми мають яскраво виражений стійкий аромат, а їх шлейф зберігається до декількох діб. Тому в спекотну пору року парфуми можуть бути «важкуваті», але підійдуть для осені та зими або для вечірніх заходів.
Парфумована вода – Eau De Parfum (EDP) – має концентрацію самого аромату від 15 до 20%. Цей продукт легше парфумів, але, менше з тим, має хорошу стійкість, якої вистачає на цілий день. Така концентрація дозволяє зробити акцент на окремих нотах запаху. При делікатному нанесенні парфумовану воду можна використовувати в денний час.
Наступна за концентрацією – туалетна вода. Eau De Toilette (EDT) містить від 8 до 15% запашних речовин, розчинених в 80% -му спирті. Вона спочатку використовувалася як доступна альтернатива більш концентрованим видам парфумерії. Менш стійка, має яскраві верхні і середні ноти запаху, універсальна для використання в різний час доби і підходить для різних сезонів.
Найбільш «розбавлений» вид парфуму – одеколон (Eau De Cologne (EDC), містить лише до 5% пахучих інгредієнтів, розчинених в 70-80% -му спирті. Найчастіше одеколони випускають для чоловіків.
Іванна ОДАРЧЕНКО