fbpx
Два українських фільми

Два українських фільми серед переможців на Міжнародному кінофестивалі у Клівленді

Діліться інформацією з друзями:

Два українських фільми – документальний фільм «20 днів у Маріуполі» та художня стрічка «Памфір» стали одними із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді в штаті Огайо, США.

Про те, що два українських фільми стали одними із переможців, повідомляється на сайті премії 47-го Міжнародного кінофестивалю. Стрічка про блокаду Маріуполя й злочини росіян отримала приз у номінації «Standing Up», де змагаються фільми про важливі суспільні події, активізм, боротьбу за справедливість.

Фільм «Памфір» отримала нагороду в категорії «Фільми з Центральної та Східної Європи».

Про «20 днів у Маріуполі»

«20 днів у Маріуполі» – це документальний фільм створений на основі відеоматеріалів, які зняв Мстислав Чернов. Стрічка розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення. Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули в Маріуполь за годину до початку вторгнення як команда Associated Press. Команда українських журналістів, що опинилася в пастці в обложеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи жорстокості війни.

Про «Памфір»

У центрі сюжету стрічки – історія родини Леоніда на прізвисько «Памфір». Як і належить порядному сім’янину він їздить на заробітки до Польщі й намагається побудувати для родини не лише новий будинок, а й світле майбутнє. Адже вдома на нього завжди чекають любляча жінка Олена та син-підліток Назар. Та цього разу для родини все обертається справжньою драмою.Події фільму розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

Міжнародний кінофестиваль у Клівленді (The Cleveland International Film Festival (CIFF) – щорічний фестиваль кіно у Клівленді (Огайо, США). Заснований у 1977 році, за 46 років він збільшив свою програму від 7 до понад 300 стрічок з десятків країн. Щорічно фестиваль збирає понад 100 000 відвідувачів.

Читайте також: Пересадили шкіру однорічній дитині лікарі у Львові