fbpx

Чим може обернутися ворожба на Святці: думка рівненського священика (Відео)

Діліться інформацією з друзями:

В українській традиції є думка, що період зимових свят від Катерини до Водохреща має особливу енергетику. Існує традиція ворожити в цей час на судженого, на майбутнє. Як до таких вірувань ставиться православна церква пояснив клірик Свято-Покровського кафедрального собору, протоієрей Петро МАРТИНЮК:

–Цей період дійсно особливий. Від свята Введення (4 грудня) і до Різдва ми готуємося до народження Бога, який має прийти у цей світ. А період від Різдва до Богоявлення називають святими вечорами, Святцями. Їх належить проводити з особливим духовним піднесенням, пам’ятаючи про події, які ми святкуємо. Але не пов’язувати їх із магією.

Що ж до гадання чи інших подібних ритуалів, то людина не завжди усвідомлює, чим це може обернутися для неї. Спаситель про це сказав: «Чи може сліпий сліпого водити? Чи не впадуть вони обоє в яму?» Так само відбувається з людьми, які вдаються до подібних речей. Адже зрештою багато з них, усвідомивши хибність своїх дій, приходять до храму. Звертаючись до віщунки, людина стає заручником того, що їй кажуть. Так не повинно бути. Бо людина є вільною істотою. За підтримкою варто звернутися до Бога, а не до ворожбитів. Тож святкуймо ці святі вечори, пам’ятаючи, хто прийшов до нас. Дякуймо Христу за це, звеселяймо себе та Господа своїми колядками й подяками.