fbpx

Чому Україні потрібна здорова нація?

Діліться інформацією з друзями:

Тільки зараз в Україні офіційно заговорили про здорову націю. Пандемія тримає увесь світ в страху та відчаї уже понад 9 місяців. А Україна лише зараз усвідомила, що державі потрібні здорові громадяни.

Хворі люди нікому не потрібні ні вдома,ні на роботі, і державі зиску ніякого. Що ж робити?

«Коли людина захворіє на COVID-19, лікарі їй прописують профілактичні ліки різного характеру. Ми говоримо зараз про той стан хворого, коли не йдеться про обов’язкове лікування в лікарні й застосування антибіотиків. Тобто у більшості випадків COVID-19 потрібна самоізоляція та профілактичні ліки, які підтримують нормальний стан здоров’я людини», – зауважив Володимир Зеленський.

За словами Глави держави, пандемія показала, що люди, які мають сильний імунітет, регулярно займаються спортом, мають легший перебіг коронавірусної хвороби й одужують швидше. Тому  це потрібно робити на профілактиці, а не лише на лікуванні.

У зв’язку з цим було запропоновано створити програму «Здорова нація», у межах якої надавати громадянам інформацію про переваги здорового способу життя, регулярних фізичних навантажень і тренувань, а також про «Кошик здоров’я» –  перелік вітамінів, необхідних для підтримки здорового організму, зміцнення імунітету тощо.

Більшість людей і моїх знайомих, успішно покинули комфортні спортзали, коли їх зачинила епідемія і почали бігати надворі. Але як почали бігати, то зрозуміли, що нема де? Ні стадіону, ні парків поруч, ні велодоріжок ні вуличних тренажерів немає. я зараз говорю про район радіозаводу.

Спасався хто як міг. Наприклад? в Європі, де локдаун був особливо жорсткий? європейці виливали на плитку олію в кухні і “йорзали” свої кілометри вдома.  Тренування по фрістайлу теж облаштовували у квартирі. А знаєте чому?

Бо у європейців спорт – це стиль життя, це не афера, де нове життя починають з понеділка, а щось таки більше. Я так говорю, бо два роки теж прожила за кордоном у Берліні, і я бачила їх стиль життя.

Особисто, сама почала бігати на початку літа. Тут, на занедбаному і багатостраждальному  стадіоні “Форт”. Саме коли я побачила в якому жахітті стадіон і жодних умов для заняття спортом надворі у нас нема, я ініціювала #пробіжкузВіталіємКовалем.

Його почистили від хащів і сміття, що тут кілька років його цілеспрямовано захаращували, встановили сучасну стріт-платформу. 

А далі…нам потрібний мультифункціональний тренувальний комплекс! Де кожен зможе займатися спортом,який до душі. Оскільки земля стадіону у комунальній власності міста. 

Це питання адресуємо до майбутнього мера, бо колишня влада не звертала на нього жодної уваги.

Але варіанти у в мене два: стадіон або забудують або зроблять щось для спорту.

І коли Президент офіційно заявив, що країні потрібна здорова нація. Надія є! 

Наші діти ходять по гуртках, державні чи приватні, вони оплачуються з нашої кишені. Чому б державі, пропагуючи здоровий спосіб життя, ще з садочку, школи проводити уроки здорового способу життя. Де самі вчителі стануть таким прикладом! Держава могла б фінансувати дитячі гуртки. Ось в Європі, точно країни не пам’ятаю, за пройдені кілометри на фітнес-браслеті дітей заохочують кишеньковими грошима. 

Вертаючись до теми здорового способу життя. То дуже дивно, чому нам не розказували, що треба мати сильний імунітет, щоб подолати коронавірусну інфекцію легше і з найменшими втратами. Говорила вдягайте маски і тримайте соціальні дистанцію, про це вже й кіт вдома знає. А про імунну систему, фізкультуру, здорове харчування.

Чому не транслюється по телебаченні звернення лікаря-дієтолога, котрий авторитетно і популярно заявив би, що припиніть жерти ковбасу і споживати транс-жири, бо вони вас вбивають швидше за коронавірус?

Ви помітили, що тільки зараз у Фейсбуці розговорилися політики, лікарі, що нам  цього коронавірусного лиха не минути і маски нас не особливо спасуть.  Тому не  варто звинувачувати когось або щось у пандемії. Бо ми і самі не знаємо звідки той вірус і чи надовго?

Ми маємо досвід жорсткого карантину в Європі, і це не плацебо.

Що все таки головний щит  – це оптимізм , холодний розум і  міцне здоров’я. 

Тому, дозволю собі висловитися, що коли людиною керує страх і дезінформація, коли розмови тільки точаться про негатив,  ви притягнете у своє життя його ще більше!

«Біль – неминуча. Страждання – це вибір »Харукі Муракамі

У кожного з нас є вибір встати зранку і піти на пробіжку, чи поспати. Зробити зарядку чи переглядати соціальні мережі.

Сидіти в пивній чи пройти своїх 8 тисяч кроків.

Зробивши крок вперед і вийшовши за зону комфорту, лиш тоді ви почнете змінюватися і змінювати.

У кожного є свій ідеальний ранок, який наповнює енергією, головне, щоб ви його не проспали.

Аліна Будафенко