На Рівненщині відкриється виставка, присвячена битві під Оршею

На Рівненщині відкриється виставка, присвячена битві під Оршею

Діліться інформацією з друзями:

8 вересня в Острозькому замку відбудеться відкриття виставки, присвяченої одній з найважливіших битв в історії Європи – битві під Оршею, яка відбулася 511 років тому.

Це знамените військове зіткнення між об’єднаними силами Великого князівства Литовського та Польського королівства і московським військом, яке завершилося перемогою під командуванням князя Костянтина Острозького та зупинило експансію московитів на захід.

vystavka-ostrih-bytva-pid-orsheu-05

Нова виставка під назвою «Орша 1514: Тріумф волі і єдності» створюється спільними зусиллями Рівненського обласного краєзнавчого музею, Острозького замку – Державного історико-культурного заповідника м. Острог та Громадської організації “Братство ім. князів Острозьких”. Проєкт отримав підтримку Польського інституту в Києві.

vystavka-ostrih-bytva-pid-orsheu-02

Організатори виставки наголошують, що експозиція дозволить не лише детально ознайомитись з подією, але й побачити її важливість у контексті локальної, державної та глобальної історії, зокрема для української, польської та литовської історій. Особливу увагу буде приділено постаті князя Костянтина Острозького, який об’єднав сили трьох країн для протистояння московитам.

Серед основних експонатів виставки – інтерактивна копія картини «Битва під Оршею 1514 рік» та портрети історичних діячів, а також макет самої битви. В обласному краєзнавчому музеї також буде представлено полотно польського живописця Юзефа Менціна-Кжеш «Битва під Оршею», написане в 1884 році. Після чотирьох років реставрації, картина повернулася до Рівного в грудні 2024 року.

Виставка буде відкрита о 14:00, і всі бажаючі зможуть дізнатися більше про цю визначну подію в історії Європи та її вплив на події в Україні та за її межами.

Джерело: Рівненська обласна рада

Читайте також: Вараська громада долучається до ініціативи «Конвертуємо книги в допомогу ЗСУ»