fbpx
У рівненському музеї триває виставка Героя

У рівненському музеї триває виставка Героя

Діліться інформацією з друзями:

Виставка Максима «Далі» Кривцова «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» розпочалася на початку серпня.

 1 серпня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки відомого земляка Максима «Далі» Кривцова. Виставка «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» – це спільний проєкт. Він обєднав Національний музей літератури України, Фонд імені Максима Кривцова та видавництво «Наш Формат». Модерувала захід координаторка культурних подій «Книгарні Є» у Рівному Тетяна Чіхрай.

Про це повідомляється на сторінці Рівненського краєзнавчого музею.

Директор музею Олександр Булига зазначив, що для музею це велика честь експонувати виставку, що дозволяє поринути у дивосвіт Максима Кривцова – постаті, про яку ми маємо знати, цінувати і пам’ятати.

Віддати шану сильному Воїну та послухати вірші ніжного Поета в музеї зібралися рідні, побратими, представники влади, митці, ЗМІ, друзі та люди, які поціновують Максима і його творчість.

  Координаторка зустрічі розповіла, що Максим – активний учасник Революції Гідності. У 2014 році долучився до лав ДУК «ПС», а за кілька років – до Бригади швидкого реагування НГУ. Після служби Максим працював в Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО й ООС «Veteran Hub», був ментором дитячого табору «Строкаті Єноти».

 Із початком повномасштабного вторгнення Максим у перший день став знову до війська на посаді кулеметника у складі підрозділу Сил Спеціальних Операцій.

Ми всі пішли на Схід, бо хто, якщо не ми

«Ми всі пішли на Схід, бо хто, якщо не ми» – писав він у своїх віршах, і, власне, такого й дотримувався і в житті. Ці слова, без сумніву, стосуються воїна, поета, фотографа М.Кривцова, який творив історію і на полі бою, і в мистецтві.

 Перша поетична книга «Вірші з бійниці» вийшла друком у грудні 2023 року за життя. Максим встиг провести лише одну презентацію збірки в таборі «Строкаті Єноти», поезію читали діти. 7 січня 2024 року воїн-поет загинув під час бойових дій на Харківщині. Посмертно нагороджений «Хрестом Заслуги» за героїчний вчинок під час бойових дій та орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

 На виставці представлені фотороботи Максима Кривцова, зроблені на плівковий фотоапарат, його особисті речі, спеціально надані для експонування родиною, а також портрети «Далі», зроблені його друзями.

На заході із словами вдячності, пам’яті та шани до Максима Кривцова «Далі» і справи його життя виступила Олена Крупко – представниця Фонду імені М.Кривцова, його двоюрідна сестра. З теплотою згадувала Максима як неймовірного брата, розповіла про його особисті речі, які є на виставці.

Шлях становлення «Далі»

 Про шлях становлення «Далі» як професійного військового, поета і відчайдушного воїна-кулеметника, про те, що відчуває, згадуючи Максима, поділився його друг, побратим Андрій Стрижак.

 Звучали теплі спогади та історії про Максима від друзів, побратимів, митців. Лунали вірші поета його голосом та голосом людей, яких творчість «Далі» не залишає байдужими: рідних, колег по мистецькому перу, друзів, актора Рівненського драмтеатру Станіслава Лозовського, поета, письменника Олександра Ірванця, директора рівненського «Вересу» Євгена Донцова, вихованиці табору «Строкаті Єноти».

Під час зустрічі, підтримавши донатом «Фонд імені Максима Кривцова», бажаючі могли отримати:

– збірку «Вірші з бійниці», яка визнана однією з найкращих українських   книжок 2023 року за версією українського ПЕН;

– футболки, проєкт яких затвердив Максим за життя;

–  листівки, створені українськими митцями у пам’ять про нього.

Усі зібрані кошти будуть передані Фонду імені Максима Кривцова, метою якого є збереження пам’яті про «Далі».

 На завершення зустрічі Гандзя Морозова, представниця фонду, розповіла про діяльність фонду, поділилася його планами на майбутнє, говорила про талант Максима Кривцова, подякувала за проведену щемку подію.

 Виставка Максима «Далі» Кривцова доступна для огляду протягом серпня-вересня 2024 р.

  • Зупинилося серце військового з Рівненщини
    7 січня 2025 року внаслідок захворювання помер солдат Олег Каленюк родом з Бадівки Острозької громади. Серце військового зупинилося на 36 році життя. Тривалий час Герой проживав в місті Нетішин, Хмельницької області.

Читайте також: Відбувся вечір-портрет «Фіалками розквітну навесні» присвячений пам’яті письменника-воїна Максима Кривцова