З 1 серпня стартує нова реєстрація на етнотабір «Барви роду» у Рівному

З 1 серпня стартує нова реєстрація на етнотабір «Барви роду» у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

🎉 Відповідно до запиту батьків, з 1 серпня Рівненський обласний центр народної творчості відкриває нову реєстрацію на участь у дитячому етнотаборі «Барви роду», який пройде в Рівному.

Запит на це неймовірний, тож Рівненський обласний центр народної творчості продовжує його проведення.

“Скажемо чесно – ми не очікували на такий ефект” – кажуть в центрі.

Що це за етнотабір

Це захід для діток віком 5-12 років, де упродовж одного дня допомагають у цікавий спосіб познайомитись із традиційною українською культурою.

“Ми ставили перед собою благородну мету: залучити дітей до активного дозвілля через пізнання традиційної української культури й народних цінностей і на цій основі виховання їх в патріотичному дусі. На початку хоча б дати поштовх для, можливо, й підсвідомого бажання зацікавитися тим, що побачать і відчують” – зазначають у Рівненському обласному центрі народної творчості.

Дитячий етнотабір “Барви роду” цьогоріч роблять вперше, він проходить в етносаду на вулиці Драгоманова у Рівному. Допомагають у цьому друзі закладу.

З 1 серпня стартує нова реєстрація на етнотабір «Барви роду» у Рівному - фото 1

Ажіотаж і продовження

Кількість охочих, зі слів очільниці центру народної творчості Ірини Рачковської, перевищила всі очікування – замість одного заходу у липні довелось робити декілька, щоб пропустити півтори сотні охочих. Дехто хоче прийти знову.

“Ми продумали спеціальну програму ігор, розваг, залучення майстрів народної творчості для дітей такої вікової категорії, бо поставили перед собою нелегку й амбітну мету: залучати дітей до активного дозвілля через пізнання глибинної, традиційної культури свого народу” – зазначила керівниця Центру.

З 1 серпня стартує нова реєстрація на етнотабір «Барви роду» у Рівному - фото 2

А в програмі, зокрема, було:

  • виготовлення виробів з глини,
  • створення кишенькових ляльок-мотанок,
  • основи ткацтва,
  • створення композицій із сухоцвітів,
  • лозоплетіння,
  • плетіння віночків,
  • заплітання косичок з традиційним вплітанням стрічок,
  • цікава розмова про музичний інструмент – дудку-викрутку, яка є символом музичної культури Полісся, її презентація й можливість гри на ній,
  • музичні переспіви народних пісень,
  • традиційні народні ігри,
  • танцювальні батли та багато чого іншого, зовсім невідомого для дітлахів й напрочуд цікавого й захоплюючого.

“Нам дуже приємно, що через дитячий сміх традиції оживають і приваблюють. Деякі діти записувалися в табір по третьому разу. Батьки дзвонили й переживали, чи матимуть можливість привести дітей і в наступний місяць. Вразило, що багато хлопчиків та дівчаток знають окремі традиції своїх бабусь та дідусів, народні пісні й ігри, гарно співають «Червону калину», «Стефанію» та інші пісні, знають українських історичних та нинішніх героїв, однозначного нинішнього ворога України й одностайно хочуть миру й Перемоги” – кажуть у Центрі.

Оскільки запит від батьків залишається, з 1 серпня на тиждень відкриють нову реєстрацію, а також найближчим часом визначать дати, в які будуть проводити етнотабір. Реєстрація буде на сторінці Центру у Facebook.

Джерело: КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР

Читайте також: 20 липня у Рівному — живе свято української автентики «Жива спадщина»