Морозилка – це справжній рятівник для багатьох людей, адже саме у ній можна зберігати чимало продуктів, які ви не можете відразу з’їсти. Та чи можна туди класти все?
Звісно, ви можете вивчити, що не варто класти у морозильну камеру, методом проб і помилок, та краще все ж уникнути гіркого розчарування через зіпсовані продукти. Отож, зверніть увагу на список продуктів і страв, які не можна зберігати у морозилці.
Під час замороження волога у продуктах перетворюється на кристали, і через це стінки клітин можуть руйнуватися. Після розмороження деякі продукти будуть нагадувати пюре, тож не варто зберігати їх у камері від початку.
Яку готову їжу не варто заморожувати
Іноді приготування дуже великої порції їжі може здатися доцільним, адже ви можете просто відкласти залишки і заморозити їх на потім. Втім, на жаль, це працює далеко не для всіх страв. І для того, щоб не витрачати зайві зусилля на продукти, які зіпсуються, краще знати про них заздалегідь.
Зокрема, не варто класти у морозильну камеру:
- йогурт – він розшаровується і стає несмачним;
- сметану – з неї виділиться сироватка;
- майонез – розшарується і вже не буде густим;
- молоко – втратить смак;
- м’які сорти сиру;
- макарони;
- желе і інші страви з желатином, зокрема і холодець та заливне;
- молочні чи сирні супи.
Окрім того, варто знати, що і далеко не всі овочі можна піддавати заморозці. Якщо у вас в холодильнику лежать цукіні, огірки, помідори, картопля і баклажани, то їх варто з’їсти відразу, а не відкладати на потім, адже у морозильній камері вони зіпсуються.
Втім, деякі господині радять дрібно нарізати такі овочі і заморожувати їх після цього, а до страв додавати без розмороження, і тоді смакові властивості можуть зберегтися.
Які фрукти не варто заморожувати:
- яблуко;
- диня;
- кавун.
Окрім того, варто запам’ятати й те, що заморожена зелень також вже не смакуватиме так само добре, як і свіжа. І якщо деяку ви ще можете просто дрібно порізати і акуратно розкласти перед замороженням, з іншою не варто і намагатися. Зокрема, замороження не перенесуть салат і рукола.
Марина БЛОХІНА
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Глобальна епідемія: за останні 30 років у світі подвоїлася кількість хворих на діабетПерше глобальне дослідження цієї хвороби показало: на діабет хворіють понад 800 мільйонів людей в усьому світі. Опублікована в авторитетному медичному журналі The Lancet наукова праця зафіксувала, що за останні 30 років кількість випадків хвороби подвоїлася.