Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні

Діліться інформацією з друзями:

Для могил зазвичай обирають найбільш непримхливі рослини, які не потребуватимуть частого догляду. І тому потрібно уважно поставитися до квітів, що ви збираєтеся висадити.

Про це пише “Яскрава клумба”.

Зважаючи на нечасте відвідування кладовища, слід віддавати перевагу посухостійким рослинам із сильним імунітетом. Обов’язково враховуйте зону посадки: сонячну або в тіні. Ваше завдання – чітко визначити, що посадити на цвинтарі на сонці, а що легко обходитиметься без гарного освітлення. Також що посадити на цвинтар без поливу, а що потрібно обов’язково хоча б зрідка поливати.

Важливу роль відіграє земля. Як правило, на цвинтарі вона глиняна або піщана, тому виникає закономірне питання: що посадити на цвинтар у пісок? Потрібно підібрати такі рослини, які добре розвиватимуться в умовах небагатої органікою землі. Наприклад, хризантеми на цвинтарі стоять в основному в горщиках, оскільки вони потребують поживних речовин. Бажаєте посадити троянду? Не найвдаліший варіант, оскільки їй потрібний ретельний догляд. А от якщо посадити портулак на цвинтарі, то він швидко розростатиметься, витісняючи інші культури.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 1

Деревій

Він вирізняється безліччю дрібних листочків, що візуально нагадують хвою. Це досить високорослий багаторічник із гарними пишними суцвіттями. Але є досить мініатюрні сорти, які чудово впишуться на невелику ділянку. Забарвлення квітів варіюється від білих до ніжно-рожевих тонів. Перевага – адаптованість до будь-яких ґрунтів та зон вирощування. Подібні квіти, посаджені на цвинтарі, виступають чудовим декором.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 2

Незабудка

Якщо ви шукаєте низькорослі багаторічники для цвинтаря, то ваш фаворит – незабудка, яка добре приживається в відносно бідних ґрунтах, може рости як у тіні, так і на сонці. Вона відмінно підходить для озеленення надгробків, відрізняючись симпатичними дрібними, але неймовірно численними квіточками. Період її цвітіння – перша половина літа.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 3

Космея

Візуально її можна сплутати з ромашкою (до речі, маргаритки на цвинтарі – теж популярний варіант), але перевага космеї в насичених фарбах – буває червона, бордова, рожева і багато інших відтінків. У діаметрі суцвіття досягають понад 10 см, а пік декоративності спостерігається в кінці літа – початку осені.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 4

Братки

Велику популярність вони набули завдяки своїм розкішним квіткам, що складаються з кількох округлих пелюсток. Кількість відтінків просто зашкалює, а їхня краса зачаровує. Це досить стійка до холоду та до підвищеної вологи рослина. Висаджувати квіти на могилу оптимально на початку весни.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 5

Садова гвоздика

Її можна посадити на цвинтарі для безперервного цвітіння з травня по вересень. Вона приваблює великим вибором відтінків: бордова, рожева, фіолетова тощо. Любить гарне освітлення, тому бажано, щоб могила була розташована на відкритій для сонця місцевості. Це не надто висока, акуратна декоративна рослина з великими бутонами – близько 5-7 см у діаметрі. Висаджуванням оптимально займатися на початку весни.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 6

Седум

Існує думка, що кращі ґрунтопокривні рослини для могили – це седум, який давно вже є класикою килимового декорування. Він здатний за відносно короткий відрізок часу покрити собою досить значну площу. Якщо ви хотіли посадити мох на могилі, щоб створити повністю зелений горбочок, то седум – куди більш практичний варіант. Ця рослина чудово переносить навіть екстремальну посуху, не потребуючи поливів, і добре росте під палючим сонцем.

Ці, дуже невибагливі рослини, можна посадити на кладовищі у травні - фото 7

Барвінок

Максимально невибагливий і чудово росте на сонячній території, а також в тіні. Він славиться стрімким розповсюдженням. Здатний витягувати вологу з глибоких шарів землі, тому виживає навіть у складних умовах. Період цвітіння барвінку – друга половина весни. Забарвлення квітів може бути блакитне, темно-синє, злегка фіолетове, залежно від виду, кількість яких досягає десятка. Навіть найкраща багаторічна трава на могилу за рядом параметрів поступається барвінку.

Читайте також: Причини поганої схожості моркви