Певні рослини категорично не можна висаджувати на городі після картоплі.
Садівники зі стажем давно знають про необхідність сівозміни. Це зміна культур на одній ділянці землі. Картопля є одним із найпопулярніших овочів в Україні, який активно купують і садять на своїх городах. Однак не всі знають, які овочі не можна садити після картоплі, інакше ваші рослини почнуть хворіти або даватимуть поганий урожай.
Що не можна садити
Нюанс того, чи можна садити перець після картоплі, криється в самому сімействі, до якого вони належать. До пасльонових також належать баклажани, помідори й фізаліс. Належність до одного сімейства означає, що вони вразливі для однакових хвороб. Конкретно в цьому випадку це фітофторос, макроспороз та інші. Вони зберігаються в ґрунті й можуть вразити рослини, які посадите в новий сезон.
Відповідь на запитання, чи можна садити помідори після картоплі, також негативна — все тому, що томати дуже вимогливі до ґрунту. Навіть якщо вони не підхоплять нічого після картоплі, то врожаю хорошого все одно можна не чекати.
Полуницю і суницю садити після картоплі також не варто, адже від них ягоди можуть підхопити фітофтороз і дротяника.
Часник посаджений на екскартопляному полі, найімовірніше, буде заражений фузаріозом або нематодою. Це правило поширюється і на цибулю.
Щоб підготувати ґрунт після картоплі, дотримуйтесь цих кроків:
- прибирайте бадилля з городу;
- сійте сидерати – гірчицю, люпин або овес;
- вносьте добрива з калієм, фосфором і азотом.
Існує також ризик зайвого окислення ґрунту після коренеплодів. Якщо земля матиме злегка синюватий відтінок, або на ній раптово почне рости мох чи щавель, то варто внести в ґрунт золу або вапно.
Читайте також: Неподалік Рівного розорали під город захисну смугу водного фонду
- 26 років тому створили перлину Полісся – Рівненський природний заповідник4 квітня відзначається 26-та річниця створення Рівненського природного заповідника – унікального куточка дикої природи, що розкинувся на півночі Рівненщини.