Навіть якщо ви не любите готувати, то хоча б раз на рік таке бажання до вас приходить. І тоді ми починаємо шукати рецепти смачних страв, які не важко готувати дома.
Перед святами я вирушила до супермаркету з однією думкою “нічого зайвого”. Але ж хто може встояти перед акцією на “Качку по-пекінськи”?
Уявила себе справжнім шефом: зараз приготую щось неймовірне, всі будуть в захваті, а я — кулінарна легенда сім’ї. Купила качку, прийшла додому, розпакувала… і здивувалася. Ні тобі соусу, ні маринаду, навіть китайського акценту вона не мала! Ото вже маркетинговий хід! Качка була звичайна.
Але відступати було пізно. Качку поклала розморожуватись, наділа фартух і полізла в інтернет. Дізналася, що “по-пекінськи” — це ще той процес маринування-приготування, а не просто цінник у супермаркеті. Потім обдзвонила знайомих із питанням: “Хто готував качку, яка говорить на китайському?”. Поради друзів зійшлися до слів – “Гугл тобі в поміч”. Качка чекала свого часу і він настав.
Ну, а тепер тримайте результат моїх кулінарних пригод!
Ділюся рецептом, який не можна назвати класичним, але він практичний.Перевірений на собі й рідних.
Інгредієнти
Качка (національність не має значення) 1 шт ( в моїй було 2 кг)
Пташку помити й при потребі обсмалити. Потім замочити на годин 5-6 у підсоленій воді. Далі обсушити й натерти сіллю зверху і всередині та залишити на пару годин. Потім добре промити від зайвої солі та замаринувати на 10-12 години (на ніч буде добре).
Маринад:
Спеції — мелені гвоздика, кориця, бодян. Все берете в однаковій пропорції.
Соєвий соус 1 ст.л
гірчиця 1 ст.л
мед 1 ст.л
Сік апельсина (видушений зі свіжого фрукта), я ще додала трошки цедри(половини апельсина).
Змішуєте всі інгредієнти й натираєте цим маринадом качку. Дуже добре заливаєте всередину. Якщо маєте можливість, то через кожну годинку або дві можете її перевертати в маринаді.
Коли вона промаринувалась начиняєте її яблуками. Тут є декілька варіантів. Це може бути одні яблука. Може бути половина яблук і половина апельсин. Або тільки апельсини.
Випікаємо 1,5 години при температурі 180 градусів у рукаві. Далі дивимось на качку. Розкриваємо рукав — обережно (не попечіться паром) і перевіряємо виделкою на готовність м’яса. Якщо воно готове, то залишаємо у відкритому рукаві, щоб зарум’янилась.
Все! Насолоджуйтесь!
По-перше, аромат дома просто казковий!
По-друге, вигляд не гірший.
А про смак нема чого і писати. М’яке, соковите і напрочуд смачне м’ясо вийшло у цієї заморської птиці з українським акцентом.
Не буду стверджувати, що це пекінська качка! Але рецепти практичних страв деколи можуть відрізнятись від класичних. До речі, ніхто не заборонить вам замінити качку на курку. Цей маринад чудово підійде і для такої птахи.
Наталія Ягущина