fbpx
Після картоплі сіємо сидерат, він замінює машину гною і проганяє дротяника та паршу

Після картоплі сіємо сидерат, він замінює машину гною і проганяє дротяника та паршу

Діліться інформацією з друзями:

У серпні, зазвичай, викопують урожай картоплі і щоб місце не порожніло, досвідчені садівники сіють сидерати – це такі рослини, які допомагають землі відновити родючість і навіть позбутися деяких шкідників та хвороб.

Які сидерати ідеально підходять після викопування картоплі, інформує Ukr.Media.

Сидератові культури з великим успіхом служать як підживлення, оздоровлення та розпушування ґрунту. Після килима з сидератів земля в буквальному сенсі слова пухка і повітряна, а рослини на ній ростуть як після машини гною.

Тож які сидерати підійдуть після картоплі?

Давайте міркувати логічно. Після цієї культури земля сильно виснажена, в першу чергу потрібно відновити азот, калій та частково фосфор. Запам’ятовуйте: будь-які бобові сидерати добре насичують землю азотом, це може бути: горох, люцерна, буркун, люпин. Тому після картоплі вони ідеально підходять, краще якщо буде суміш із них.

Другий сидерат це жито. Саме жито дуже добре відновлює запаси калію і фосфору в землі, а також і дротяник практично зникає після посадок жита.

Тому робимо суміш із жита та будь-яких бобових і розкидаємо відразу після викопування картоплі.

Після того як сидерати підростуть, є два варіанти, закласти їх у землю шляхом перекопування, або просто залишити в зиму. Другий варіант кращий, тому що земля після цих сидератів навесні пухка, незалежно від того, скільки було снігу взимку.

Читайте також: Підживлюємо моркву у серпні