Якщо у вас є улюблені гострі ножі, то ви, певно, мрієте, щоб вони такими й залишалися увесь час. Та для цього вам потрібно знати, як правильно доглядати за своїми ножами.
Тримайте ніж чистим після кожного використання
Деякі продукти на вашій кухні є кислими. Для прикладу, лимони, цибуля та помідори. І з часом, якщо ви не будете мити лезо ножа після кожного разу, як використовуєте його, ця кислота може роз’їсти лезо.
Більшість сучасних ножів роблять із нержавіючої сталі або ж вони містять певні сплави, що можуть запобігти утворенню іржі. Та недбале ставлення до ножа зрештою може призвести до появи на ньому дрібних візерунків іржі.
Використовуйте для миття мильну воду
Щоб уникнути корозії, найкраще мити ніж у гарячій воді з мийним засобом відразу ж після використання,. Та щоб досягти найкращих результатів, ніколи не залишайте ніж у воді, оскільки це може призвести до накопичення бактерій у ручці вашого ножа.
Негайно сушіть ніж
Після того, як ви ретельно вимиєте ножа, його потрібно відразу ж висушити на повітрі, адже волога на інструменті може призвести до іржі та накопичення мікробів.
Для витирання ви можете використовувати або звичайний рушник, або ж паперові аналоги. Це може здатися дрібничкою. Та насправді допоможе зберегти ніж у першокласному стані.
Використовуйте правильну обробну дошку
Так, ви правильно зрозуміли. Може здатися, що немає різниці, на чому саме ви ріжете свої продукти. Проте це зовсім не так. І попри те, що скляні та мармурові дошки чудово виглядають на вашій кухні, насправді вони серйозно шкодять гостроті леза. Найкраще, що ви можете зробити для свого ножа – це придбати дерев’яні чи пластикові обробні дошки.
Не використовуйте посудомийну машину
Так, посудомийна машина, на жаль, зовсім не підходить для чищення ножа. Якщо ж ручка його дерев’яна чи зроблена зі смол, це може суттєво пошкодити її. Причина в тому, що вода у посудомийній машині надто гаряча для миття цього інструмента, а також вона надмірно насичує ручку ножа вологою.
Марина БЛОХІНА
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Понад 1000 консультацій надали офіси «Зроблено в Україні» на РівненщиніПодати грантову заявку або скласти бізнес-план самостійно досить непросто. Саме для цього на Рівненщині працюють офіси “Зроблено в Україні” – отримати допомогу та консультацію про урядові програми підтримки.