Класичні дерев’яні меблі ніколи не виходять з моди. Втім, їх важко чистити. Тому й доведеться докласти зусиль, аби відновити вигляд меблів до нового стану.
Щоб меблі завжди мали гарний вигляд, треба постійно витирати з них пилюку. Вона навіть може погіршити якість повітря, викликати алергію та завдати шкоди людям, які страждають на астму. Витирайте пилюку тканиною з мікрофібри, махровим рушником чи пір’яною ганчіркою.
Як відчистити меблі. Липкі плями можна обробити водою з милом. Для цього занурте безворсову тканину в розчинений у воді миючий засіб, вичавіть тканину майже насухо і протріть ділянку.
Як видалити плісняву. На меблях інколи можна виявити грибок, тому його необхідно одразу прибрати. Для цього використайте пилосос з м’якою щіткою, потім протріть місце тканиною, змочивши її у воді з миючим засобом. Вичавіть залишки води насухо та заберіть плісняву.
Як доглядати. Якщо старі меблі мають стійкий та не дуже приємний запах, їх краще провітрити на вулиці подалі від сонячних променів. Увібрати запахи з поверхні допоможе тальк чи харчова сода.
Чим витирати. Обирайте класичну ганчірку з пір’я, яка легко видаляє пилюку, не пошкоджує меблі та делікатні поверхні. Такі спеціальні ганчірки можна використовувати для абажурів, дзеркал, рамок для картин.
Також гарно видаляють пилюку безворсові та оброблені тканини, які не дряпають меблів (ганчірка з мікрофібри). Вони добре збирають та утримують бруд.
А от ганчірка з овечої вовни містить ланолін, який притягує пил і змушує його прилипати до тканини.
Юлія ТУРЕЛИК
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Для дітей загиблих та зниклих безвісти захисників у громаді на Рівненщині влаштували Різдвяне святоУ комунальному закладі «Будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської міської ради, 23 грудня 2024 року, відбулося Різдвяне свято, щоб подарувати часточку Різдва і новорічної казки дітям, чиї батьки – наші Герої – віддали найцінніше за мирне небо над Україною. Їхні…