Халва: користь та можливі обмеження в раціоні

Халва: користь та можливі обмеження в раціоні

Діліться інформацією з друзями:

Чи можна назвати халву корисною, якщо вона виготовлена з простих рослинних інгредієнтів? Лікарі кажуть, що так. Адже цей популярний смаколик містить горіхи або насіння, які є джерелом корисних жирів, вітамінів та мікроелементів.

Корисні властивості халви

До складу халви входять поліненасичені жирні кислоти омега-6 і омега-9, які організм отримує лише з їжі. Також вона містить вітаміни Е і В, а ще калій і магній, що сприяють здоров’ю серця та уповільнюють старіння. Окрім цього, у халві багато білка, який збагачений амінокислотами та протеїнами, а також рослинна клітковина, що позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.

Яка халва найкорисніша?

Соняшникова – традиційний варіант, багатий на вітаміни групи В та F. Вона корисна для серця, допомагає очищати кров від холестерину та нормалізує кислотність у кишківнику.
Арахісова – містить фолієву кислоту, що сприяє оновленню клітин організму та має омолоджувальний ефект. Також вона зміцнює серцево-судинну систему та допомагає запобігти онкологічним захворюванням. Окрім цього, арахісова халва багата на кремній, який зміцнює кістки, хрящі, зуби та сухожилля.

Кому варто обмежити вживання халви?

Попри корисний склад, халва – досить калорійний продукт, який містить багато цукру. Медики радять обмежити її споживання людям, які:
? хворіють на діабет ІІ типу,
? мають зайву вагу,
? страждають на алергію на арахіс,
? мають захворювання печінки або кишківника.

Щоб отримати користь від цього смаколика і не нашкодити фігурі, фахівці рекомендують не перевищувати 30 грамів халви на день.

Отже, халва – не просто смачний десерт, а й джерело корисних речовин. Головне – вживати її в міру та враховувати особливості свого організму.

  Читайте також: Продукти, що знімають стрес

  • Унікальний музей ретро-радіоапаратури з’явився у Рівному
    Музей ретро-радіоапаратури відкрили в Рівненській Малій академії наук учнівської молоді з нагоди Всесвітнього дня радіоаматора, який відзначають 18 квітня. Ця дата є офіційним днем застування Міжнародного союзу радіоаматорів. Він є першим на Рівненщині музеєм “Ретро-Радіо» створений з приватної колекції антикварної…