Хеномелес, який більше відомий українським садівникам як японська айва, є одним із найяскравіших і привертає увагу квітучими весняними рослинами. Хеномелес цвіте в середині квітня, разом із першими вишнями та жимолостю.
Оригінальні квіти, що покривають гілки чагарника, не мають яскраво вираженого аромату і не є медоносами, проте вони залучають бджіл, які потрібні для запилення рослин на ділянці.
Хеномелес: характеристики та особливості вирощування
Японська айва рекомендується для посадки та вирощування в усіх областях України, адже чагарник вважається досить морозостійкою рослиною. Всі сорти хеномелесів добре адаптуються до помірних кліматичних умов і можуть витримувати низькі зимові температури, характерні для північних та східних регіонів країни, де взимку переважають морози та сильні вітри.
Привабливий зовнішній вигляд, тривале цвітіння, їстівні плоди, а також невибагливість до умов утримання та догляду робить японську айву популярною у садівників південних регіонів України, де рослина почувається найбільш комфортно. Саджанці японської айви легко приживаються у родючих місцях на добре освітлених ділянках з гарним відведенням підземних вод. Хеномелес невибагливий до складу ґрунту, але пишніші кущі виходять у ґрунті, багатому азотом.
Кущі хеномелесу невибагливі до складу ґрунту та невибагливі до сусідів, але для правильного розвитку чагарнику необхідно забезпечити:
- своєчасний полив;
- підживлення;
- обрізання.
Порушення умов утримання японської айви може стати причиною послаблення саджанця, що вплине на сприйнятливість чагарника до шкідників та захворювань.
Хвороби хеномелесу та шкідники
Тільки рослина з хорошим здоров’ям рясно цвістиме і стане справжньою окрасою саду. При правильному догляді за саджанцями і дорослими чагарниками японська айва практично не хворіє, проте серед основних захворювань хеномелеса садівники виділяють такі захворювання, як бактеріальний опік і прикореневий рак. Зрозуміти, що хеномелес захворів на ці небезпечні для рослини хвороби, можна по появі темних плям на листі й стеблах, почорнінню гілок біля основи, а потім і по всій довжині, і по тому як швидкому в’яне чагарник.
Серед небезпечних для японської айви хвороб грибкової природи називають плямистість листя. Зовнішні прояви часто плутають із бактеріальною інфекцією, і тому нерідко для лікування застосовують неефективні способи.
Крім бактеріальних та грибкових захворювань хеномелеси можуть страждати від шкідників. Найчастіше чагарник японської айви уражається:
- плодожерками;
- кліщами;
- листівками;
- гусеницями.
Личинки шкідників здатні проникати в плоди, де вони харчуватимуться м’якотю. Їжею для кліщів, як і для листовійок або гусениць, є листя. Уражене шкідниками листя стає в’ялим і перестає синтезувати кисень. При неналежному чи несвоєчасному усуненні причини в’янення листя завжди є ризик втратити рослину.
Для боротьби зі шкідниками використовують комплексні інсектициди. Обробку зазвичай виробляють 2 рази на рік. Перше обприскування виконують до цвітіння, а друге — восени відразу після опадання листя. Для підвищення ефективності обробки обприскують не тільки саму рослину, а й місце навколо коріння.
Обприскування роблять не тільки у разі виявлення шкідників, але й з метою профілактики. Варто відзначити, що часто шкідники потрапляють на японську айву з інших уражених культур на ділянці або з землі. Також причиною появи шкідників можуть бути невчасно зібрані плоди.
Серед основних заходів для збереження здоров’я хеномелесів усіх сортів називають своєчасну профілактику захворювань, яка полягає у проведенні обрізки старих гілок, обробці ґрунту навколо рослини та підживленні культури залежно від потреб. Також важливо стежити за густотою посадки, адже часто причиною появи шкідників є висока щільність саджанців.
Купити саджанці японської айви сьогодні можна в інтернет-магазині Флоріум;. Усі хеномелеси можна замовити з доставкою по Україні. Для гуртових клієнтів та постійних покупців діють особливі пропозиції. Великий вибір адаптованих до природних умов України сортів та гарантія якості рослин є незаперечними перевагами магазину.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- БК «Рівне» починає новий тур чемпіонату з перемогиУ Рівному стартував новий ігровий тиждень у регулярному чемпіонаті жіночої Вищої ліги. І першими на майданчик вийшли команди БК «Рівне-ОШВСМ-ОСДЮСШОР» та «Збірна Полтавської обл. – Полтава-Баскет-СумДПУ-КДЮСШ№1 м. Суми”. Господарки майданчика не відчули спротиву зі сторони гостей, тим паче полтавчанки-сумчанки прибули…