fbpx
Чотири помилки, які роблять їжу несмачною

Чотири помилки, які роблять їжу несмачною

Діліться інформацією з друзями:

Готування – це буденний процес, при якому можуть траплятися помилки, що легко зіпсує смак страви. Однак їх також просто уникнути – і їжа буде смачною та, найголовніше, безпечною.

Яких помилок слід уникати, щоб їжа завжди була смачною, пише РБК-Україна.

Надмірне використання спецій та приправ

Неправильне поєднання спецій – одна з найпоширеніших помилок, через яку їжа втрачає свій смак. Крім цього, іноді додавання спецій в кінці приготування не дозволяє повністю розкрити аромат страв.

Чотири помилки, які роблять їжу несмачною - фото 1

Також багато хто зловживає приправами, що призводить до надто солоної страви або надмірної гостроти. Важливо пам’ятати, що спеції потрібно додавати поступово, даючи час кожній з них змішатися з іншими інгредієнтами.

Краще додавати мінімум спецій на початку приготування, особливо якщо ви використовуєте сухі трави. Так вони зможуть розкрити свої –аромати й покращити страву, не перебиваючи смак головних інгредієнтів.

Не дотримуватися техніки приготування

Неправильна техніка приготування, недостатня або надмірна термічна обробка – ще одна ключова помилка. Якщо м’ясо, риба або навіть овочі приготовлені недостатньо, вони залишаються смачними, але можуть бути небезпечними для здоров’я.

З іншого боку, переварена або пересмажена їжа може стати несмачною, втратити свою текстуру і навіть корисні властивості. Наприклад, переварений рис або розварена локшина стають схожими на неапетитну кашу.

Тому завжди дотримуйтесь рекомендованого часу приготування та температури. Крім цього, для перевірки готовності м’яса можна використовувати спеціальний термометр.

Ігнорування температури інгредієнтів

Не всі інгредієнти повинні потрапляти в каструлю або пательню за однієї температури. Наприклад, холодні продукти, особливо м’ясо, знижують температуру приготування, що може призвести до того, що страва буде готуватись нерівномірно.

Краще дістати продукти за деякий час до приготування, щоб вони нагрілися до майже кімнатної температури. Вершки для приготування соусів можна підігрівати окремо – інакше різка зміна температур призведе до згортання рідини.

Чотири помилки, які роблять їжу несмачною - фото 2

Неправильне зберігання продуктів

Зберігання продуктів має величезне значення для кінцевого смаку страв. Продукти, які занадто довго зберігаються в холодильнику або в неналежних умовах, можуть втратити свої смакові якості.

Наприклад, овочі, які почали в’янути, вже не дадуть потрібного аромату при приготуванні. Крім цього, продукт, який почав псуватися, може призвести до отруєння.

Щоб приготувати смачну страву, завжди зберігайте продукти у відповідних умовах. Овочі, м’ясо та риба потребують різних умов зберігання, тому ретельно підберіть місце кожного виду продукту.

Читайте також: Мікробіологи назвали кухонні речі, від яких краще відмовитися