fbpx
Напис

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Діліться інформацією з друзями:

Його мета – підвищити рівень обізнаності населення про епідемію СНІДу, привернути уваги громадськості й нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найглобальніших проблем людства.

Також цей день вважають Днем пам’яті жертв цього захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила СНІД – як одну із найважливіших та трагічних проблем, які виникли перед людством в кінці XX століття.

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою. Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

Попри успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Ситуація в Україні ускладнюється війною: через повномасштабну агресію росії ВІЛ-позитивні люди не завжди можуть вчасно отримати необхідну терапію. Тоді на допомогу державі приходять волонтери.

Згадувати про ВІЛ-позитивних людей ми повинні не лише 1 грудня, в день, визначений світовою громадськістю як день боротьби з епідемією ВІЛ\СНІД. Ми повинні пам’ятати про те, що цим людям щодня потрібна наша допомога, співчуття, підтримка, розуміння. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу – це порушення прав людини.

Начальник відділу праці
Управління інспекційної діяльності
в Рівненській області Маргарита ЗАХАРЧУК

Читайте також: Лікарні отримають ще 27 генераторів для безперебійної роботи за умов можливих «блекаутів». Рівненщина включена до списку