fbpx
Філ Бюлер

У Нью-Йорку розмістили 20-метрове фото автомобільного кладовища в Ірпені як нагадування, що війна триває

Діліться інформацією з друзями:

60-футову фотографію автомобільного кладовища в Ірпені встановили в Маленькій Україні на Манхеттені як нагадування про те, що в Україні вирує війна.

У суботу, коли республіканці в Конгресі США оприлюднили план тимчасових витрат без фінансування для України, Філ Бюлер встановив докір довжиною 60 футів і висотою 10 футів. Її назва: “Ірпінь, Україна: будь ласка, не забувайте про нас”.

Інсталяція Філа Бюлера в Маленькій Україні в Нью-Йорку.
Інсталяція Філа Бюлера в Маленькій Україні в Нью-Йорку (фото: Філіп Бюлер).

Про це пише The Guardian.

Монументальна робота митця – фотографія цвинтаря цивільних автомобілів Ірпеня – буде виставлена в Нью-Йорку до кінця місяця біля Українського музею та Української церкви Святого Юрія.

Зображення зібрано з 35 зображень, зроблених у надзвичайно високій роздільній здатності під час тижневої поїздки Бюлера в Україну в жовтні. На ньому в яскравих деталях видно порізані залишки цивільних автомобілів, знищених російськими військами. Зблизька глядачі бачать знайоме – кермо, сидіння, дитячі іграшки – поруч із кульовими дірами та соняшниками, намальованими місцевими художниками.

Інсталяція Філа Бюлера в Маленькій Україні в Нью-Йорку.
Фото: Філіп Бюлер.

«Це не те, що я скомпонував чи обрамив картину, щоб там був центральний об’єкт», — каже 67-річний Бюлер телефоном зі своєї студії в Брукліні. «Замість цього є цілих 60 футів розбитих автомобілів, тож ви можете вибрати, на що звернути вашу увагу: чи це м’яка іграшка, чи діри від куль? Машини майже в натуральну величину, іграшки майже в натуральну величину, отвори від куль майже в натуральну величину.

Це інакше, ніж якби ви, скажімо, дивилися відео. Іноді мистецтво привертає увагу людей до речей іншим способом – воно приходить у твою голову, у твою свідомість інакше, аніж газета чи просто зображення».

Інсталяція Філа Бюлера в Маленькій Україні в Нью-Йорку.
Фото: Філіп Бюлер.

6 березня минулого року російські військові обстріляли дорогу, якою сотні мирних жителів рятувалися від боїв в Ірпені поблизу Києва. Частини міста були окуповані російськими військами, поки вони не були витіснені наприкінці того ж місяця, залишивши понад 250 загиблих мирних жителів, чверть із 62 000 жителів залишилися без даху над головою, а 70% інфраструктури було пошкоджено.

Читайте також: Рівненські вибухотехніки за два дні знешкодили 65 протитанкових мін на Харківщині