fbpx
Сонячна енергія для медицини: як Рівне стає енергонезалежним

Сонячна енергія для медицини: як Рівне стає енергонезалежним

Діліться інформацією з друзями:

У Рівному медичний заклад зробив важливий крок до енергетичної незалежності – тут запрацювала сонячна електростанція. Вона живить як поліклінічне відділення, так і головний корпус лікарні. Це не лише економія для громади сотень тисяч гривень щороку, а й суттєве скорочення викидів СО₂.

Це ще один крок до екологічної та енергетичної незалежності міста. Її встановлено за гроші благодійних організацій у співпраці з громадою міста.

Загалом це п’ятий заклад охорони здоров’я в Україні, у якому встановили сонячну станцію в рамках проєкту «50 сонячних лікарень».

В Рівному сонячна станція будувалася у дві черги – для поліклінічного відділення та головного корпус лікарні. Перша черга була реалізована раніше – на даху поліклінічного відділення встановили 90 панелей загальною потужністю 52,65 кВт. Вони покривають близько 18% від потреб в електроенергії.

Підрахунки засвідчують: завдяки роботі станції вдасться зекономити близько 450 тисяч гривень на рік на платежах за світло. А за чверть століття зменшити рівень викидів СО2 на 970 тон!

Тепер в цьому закладі почала працювати і друга черга сонячної електростанції. Вона живить головний корпус лікарні, де знаходяться хірургічне відділення, стаціонар, блоки інтенсивної терапії та реабілітації.

Сонячна енергія для медицини: як Рівне стає енергонезалежним - фото 1

Заступник директора з технічних питань Олександр Коваленко розповів, що на даху головного корпусу встановлено СЕС потужністю 73,16 кВт. Це 124 сонячні панелі з орієнтацією на «схід-захід», Вони покривають 23.6% потреб в електроенергії. Станція генерує електроенергію від 7 години ранку до 16.30. Навіть у похмуру погоду виробляє за день до 100 кВт*год.

В суботу і неділю енергії, яка генерується, достатньо, щоб покрити потреби всієї лікарні.

«Загалом вартість всієї станції складає близько трьох з половиною мільйонів гривень. У світлий день, сонячний та прекрасний, сонячна станція закриває 50% потреб лікарні», — розповіла представниця БФ «Енергетична дія для України» Олена Берегова.

Робота другої черги станції допоможе медичному закладу зекономити близько 600 тисяч гривень на рік, які можуть бути спрямовані на інші цілі. Крім того, прогнозується зменшення викидів СО2 на 1280 тон за 25 років.

На даний час акумуляторних систем ще немає. Все, що виробляє станція, йде на потреби лікарні. Нестачу електроенергії компенсують мережі Рівнеобленерго.

Сонячна енергія для медицини: як Рівне стає енергонезалежним - фото 2

«Встановлено два мережевих інвертори Huawei. Вони підключені до системи моніторингу і до системи обмеження перетоків електроенергії в мережу. Тобто станція працює тільки на компенсацію власного споживання, коли сонце світить, вся електроенергія йде на потреби будівлі. Загально в річному еквіваленті така станція може зекономити для даного об’єкту орієнтовно 30% від загального споживання», — зазначив спеціаліст з встановлення сонячних електростанцій Дмитро Намчук.

Засновниця та директорка фонду Energy Act for Ukraine Foundation Юліана Оніщук, завдяки якому були встановлені СЕС в рівненській лікарні в межах проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» зазначила: «Наша мета — зробити так, аби медичні установи навіть в умовах війни могли працювати незалежно, надаючи допомогу усім, хто її потребує. Встановлення сонячної станції у цьому медичному закладі на Рівненщині — це не тільки про енергетичну безпеку та економію, а й про співпрацю та єднання. Адже цей проєкт реалізований повною мірою завдяки партнерам фонду, а також плідній співпраці з громадою міста. Для нас це новий регіон, де реалізуються наші проєкти».

Проєкт «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» виконується консорціумом громадських організацій спільно з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Читайте також: Пожежа в Дядьковичах: будинок залишився без даху