fbpx

В Рівному розпочався Європейський тиждень тестувань

Діліться інформацією з друзями:
Близько 60 тисяч людей в Україні не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. Крім того, більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний. Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування.

З 23 по 27 листопада Рівненський обласний центр громадського здоров’я закликає українців протестуватися на ВІЛ та гепатит С.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук нагадує центр.

Другий рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік – у травні та у листопаді.
Довідка. Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити та підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання. Вже 8 рік поспіль тиждень тестування проходить у країнах Європи. 6 рік — до ініціативи крім тестування на ВІЛ включено тестування на вірусні гепатити В та С. 
Водночас Україна змінюється та дізнатися про ВІЛ-позитивний статус більше не означає вирок. ВІЛ-позитивні українці можуть отримувати лікування безоплатно, мати здорових дітей та жити довгим життям.
У випадку з вірусними гепатитами раннє виявлення також дуже важливе. Гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку. Нині 1 мільйон українці не знають, що мають гепатит С, а близько 500 тисяч — про вірус гепатиту В у своєму організмі.
Дізнатися про хворобу та діяти, аби з нею боротися — може бути страшно. Але нічого не робити та закривати очі на проблему — ще страшніше. Виділіть трохи часу та пройдіть тестування.