fbpx

Коренеплоди корисніші від апельсинів чи мультивітамінів

Діліться інформацією з друзями:

Морква, петрушка, пастернак, селера, буряк, а також менш популярні – біла ріпа і топінамбур – все це мега-корисні коренеплоди. Ми не звикли їх їсти, а дарма, вважає відомий дієтолог Світлана Фус.

Коренеплоди – низькокалорійні, але містять безліч корисних речовин – вітамінів, мінералів, клітковини і пектинів. До їх складу також входить чимало кремнію – надзвичайно важливого для людини макроелементу. Він бере участь у формуванні сполучної і епітеліальної тканин, сприяє росту волосся і нігтів.

Регулярне вживання коренеплодів допомагає виводити з організму токсини, в тому числі солі важких металів і радіонукліди, надлишок холестерину.



Додаткові плюси коренеплодів

100 г сирої або вареної моркви покривають майже 200% потреби у бета-каротині, який є провітаміном вітаміну А. Це важливий антиоксидант для зору та міцного імунітету. Він краще діє, коли постачається у природній формі з їжі.

Буряк – джерело бетаїну, який знижує ризик захворювань печінки, судин і покращує обмінні процеси.

Селера має речовини, які здатні гальмувати старіння, позитивно впливають на стан шкіри, волосся, нігтів, регулюють водно-сольовий баланс, попереджають артрит, артроз, подагру.

Антиоксидантні сполуки пастернаку мають протизапальну, антигрибкову і протипухлинну дію.

Топінамбур нормалізує рівень цукру в крові. Його рекомендують при діабеті.

У 100 г ріпи стільки ж вітаміну С (20 мг), як і в половині середнього лимона і в 4 рази більше, ніж у 100 г моркви. В ній низький вміст простих вуглеводів, тому її рекомендують людям, котрі страждають на діабет і ожиріння. Відвар цього коренеплоду ефективний при лікуванні подагри, бо виводить сечову кислоту.

Якого поля той плід

Обираючи коренеплоди, слід пам’ятати про один важливий нюанс. Доведено, що овочі, вирощені у районах із поганою екологією, можуть містити надлишок важких металів. Тому, перш ніж купувати овочі, поцікавтеся їхнім походженням. Якщо ця інформація невідома, спробуйте видалити надлишок шкідливих речовин. Для цього плоди замочіть у воді на дві години, очистіть їх від шкірки.

Найчастіше ми використовуємо коренеплоди для приготування супів, овочевих бульйонів чи салатів. З них також можна робити пюре, запікати на грилі, деякі вживати сирими. Несподівані нотки смаку коренеплодів можна відчути, додавши до них горіхи, натуральний йогурт, гриби, рибу чи сир.

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»