fbpx

Волинь звернеться до Кабміну та МОЗ з пропозицією переглянути методику визначення рівня епідемнебезпеки

Діліться інформацією з друзями:

Вчора, 3 серпня відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка прийняла рішення посилити в області карантин у зв’язку з епідемічною ситуацією. Про це повідомляється на сайті Волинської ОДА.

Луцьк за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 потрапив у червону зону, Луцький і Любашівський – у помаранчеву, місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Горохівський, Маневицький і Турійський райони – в жовту.

Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко розповіла, чому обласний центр потрапив у “червоний” рівень епідемічної небезпеки.

“Оскільки в області у день проведення державної ТЕБ та НС було перевищення двох з чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території міста Луцьк показник динаміки зростання випадків інфікування склав 68%, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він повинен не перевищувати 50%”, – повідомила Янко.

Голова ОДА припустив, що до кінця тижня ситуація в області значно покращиться, і в Луцьку не буде червоного рівня епідемічної небезпеки.

“Сьогодні ми повинні виконати постанову Кабміну і рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам показали”, – резюмував Погуляйко.

Загалом на Волині аналіз поточної епідемічної ситуації свідчить, що  на сьогодні невідповідність відбувається по 1 із 4 визначених критеріїв, котрі вираховуються при встановлені рівня епідемічної небезпеки. Це стосується коефіцієнту виявлення випадків інфікування, котрий перевищує рекомендований 11 %. Проте, зазначений показник набув тенденції до зниження і на сьогодні становить 17,5 % проти 21 % (станом на 26 липня).

Члени комісії вирішили прийняти відповідні протиепідемічні заходи відповідно до зон епідемічної небезпеки, як встановлено у постанові КМУ.

Як відзначила голова обласної ради Ірина Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків й вплинув на результати щодо Луцька. Вона переконана, що це похибка методики визначення і її необхідно переглянути.

Обласна комісія вирішила звернутися до КМУ, МОЗу, Центру громадського здоров’я з пропозицією перегляду методики визначення рівня епідемічної небезпеки поширення захворюваності COVID-19, зокрема щодо недоцільності застосування показника «внесок одиниці в перевищення регіону», який спотворює об’єктивність отриманих результатів.

Довідково: Станом на 3 серпня у Луцьку активних хворих на 100 тисяч населення – 238 осіб. Для порівняння в Рівному – 159.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram