fbpx

У Києві з’явився модуль, який здатний замінити 275 дерев

Діліться інформацією з друзями:

У сквері Небесної сотні встановили екомодуль з моху, який очищає повітря в радіусі 50 м, фільтрує пил, зменшує шум, а ще — на ньому зручно сидіти.

Реалізувати проект допомогла компанія “ЕСКА Капітал” в команді з екологами із “Зеленої Хвилі”. Про це написала Рубрика.

Це соціальний проект в цілях КСВ та sustainability компанії. Завдяки біологічним особливостям, мох має набагато більшу площу листя, ніж будь-яка інша рослина, тож це відмінний природний фільтр. Модуль виконуватиме роботу, еквівалентну 275 деревам: такі дані отримали британці під час тестування технології у 2018-му році.

У центрі Києва встановили стіну з мохом, яка очищує повітря

Всередині модулю міститься металевий каркас. Зовні він покритий деревом та світло-сірим композитом. Мох кріпиться до спеціального агроволокна і буде зволожуватися автономною системою поливу, яка вбиратиме дощову воду і віддаватиме при необхідності. Лавку зробили ергономічною, щоб на ній було комфортно сидіти. Сам модуль розмістили на окраїні скверу, бо мох любить тінь.

Вартість робіт склала понад 70 тис. грн. Найдорожчими виявилися металевий каркас і… сам мох. Стабілізований мох використовувати не можна було, бо це не жива рослина. Завдання полягало саме у тому, щоб мох виконував свої функції, а не просто естетично висів на стінці.

 

Цю технологію для боротьби з забрудненим повітрям вигадали німецькі вчені з компанії Green City Solutions. Уперше подібні модулі встановили у Лондоні, пізніше – у Берліні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Гонконзі й Осло. Досвід показав, що moss-модуль очищує повітря, як 275 дерев (тобто цілий парк).

 

У 2020 році подібний проєкт реалізували в Києві “Агенти Змін”, вони встановили стіну з мохом на Поштовій площі.