fbpx

Чому Тихановська не змогла переконати ЄС ухвалити санкції проти Мінська

Діліться інформацією з друзями:

Глави МЗС країн ЄС обговорили санкції щодо Білорусі, але так і не ухвалили рішення про їхнє запровадження. Не змогла переконати міністрів і Світлана Тихановська, яка приїхала в Брюссель.

У політичному керівництві ЄС всі згодні з тим, що санкції проти чиновників Білорусі за фальсифікацію виборів 9 серпня та репресії проти протестувальників необхідні. І все ж, остаточне рішення про їхнє запровадження Євросоюз не може ухвалити вже кілька тижнів. Чергову спробу розблокувати цей процес у Брюсселі зробили 21 вересня, тепер на рівні міністрів закордонних справ.

Кіпр заблокував санкції щодо Білорусі

За підсумками засідання верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель підтвердив повідомлення, що санкцій проти Мінська цього дня знову не буде. “Міністри обговорили санкції. І хоча є чітка воля ухвалити ці санкції, сьогодні це зробити виявилося неможливим”, – зауважив Боррель.

Спершу він не хотів підтверджувати те, про що писали багато ЗМІ, включно з DW. А саме, що санкції проти влади Білорусі блокує Кіпр – в обмін на підтримку цих обмежувальних заходів він домагається запровадження Євросоюзом санкцій проти Туреччини за розвідку нею газу в спірних водах східного Середземного моря. Причина такої стриманості Борреля, як і інших чиновників ЄС, в тому, що в Брюсселі не заведено виносити на публічне обговорення питання “внутрішньої кухні” ухвалення державами об’єднання гострих політичних рішень.

Відповідаючи на запитання кореспондента DW, Боррель навіть заявив, що затвердження санкцій і не було на порядку денному в понеділок, адже ще в п’ятницю посли країн ЕС так і не змогли досягнути одностайності. Але він додав, що за підсумками “політичної дискусії” глави МЗС усіх країн ЄС підтримують запровадження обмежувальних заходів.

Світлана Тихановська в Брюсселі

Не допоміг запровадженню санкцій і приїзд екскандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської в Брюссель. Її візит почався дуже рано – зі сніданку на полях Ради ЄС, на який її запросив Боррель. За даними джерела DW у структурах ЄС, у цій зустрічі взяли участь 25 з 27 глав МЗС – двоє не змогли приїхати “з об’єктивних причин”.

Після сніданку Тихановська прибула у постійне представництво Литви при ЄС, де вона дала пресконференцію. Захід викликав справжній ажіотаж – у внутрішньому дворі дипмісії зібралися близько 50 журналістів. Лідерка білоруської опозиції розповіла, що за сніданком просила глав МЗС про підтримку. “Ми зробили багато, щоб вирішити цю ситуацію (врегулювати політичну кризу в Білорусі. – Ред.) самостійно, силами білорусів. Але зараз ми розуміємо, що потребуємо зовнішньої допомоги”, – зазначила вона, відповідаючи на запитання кореспондента DW.

А саме, вона закликала запровадити санкції. Крім того, вона попросила країни ЄС не визнавати Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі. У цьому питанні в Раді ЄС обійшлося без жодного блокування.

Джерело – www.dw.com