fbpx

У Словенії затримали сім’ю, яка виявилась російськими шпигунами, – The Guardian

Нещодавно у Словенії затримали подружжя “нелегальних” російських шпигунів. Пара жила під фальшивими іменами. За легендою вони нібито приїхали з Аргентини до Любляни у 2017 році.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Інформує The Guardian

Вони шпигували для так званого ГРУ та працювали за програмою “сплячих агентів”.

Арія Майєр і Людвіг Гіш оселилися в столиці Словенії, Любляні, у 2017 році з двома маленькими дітьми. Людям, які зустрічалися з парою, вони, як правило, подобалися.

Видання поспілкувалося з людьми, які особисто знали шпигунів. Усі, як правило, зазначали, що “новоприбулі з Латинської Америки були доброзичливими, але не владними, були допитливими, але не настирливими”.

У Словенії затримали сім'ю, яка виявилась російськими шпигунами
Фотографія Марії Майєр. Фото: The Guardian

Майєр відкрила художню онлайн-галерею, а Гіш керував IT-стартапом. Вони розповіли друзям, що нестерпний страх перед вуличною злочинністю вдома в Аргентині спонукав їх переїхати до Європи. 

Сусіди наполягали, що люди, які живуть у будинку № 35, були простою сім’єю, і говорили, що діти часто граються в саду, верещачи іспанською.

У Словенії затримали сім'ю, яка виявилась російськими шпигунами
Документ Людвіга Гіша. Фото: The Guardian

Тому це стало шоком, коли на початку грудня Майєр і Гіш стали мішенями однієї з найбільш секретних і добре скоординованих поліцейських і розвідувальних операцій у новітній історії Словенії.

Правоохоронці ввірвалися в будинок, заарештували подружжя та забрали їхніх двох дітей у соціальну опіку. Поліція також провела обшук в офісі, який належить подружжю. Серед знахідок, за словами джерела, обізнаного зі слідством: «величезна» сума готівки; насправді стільки, що на підрахунок знадобилися години.

Наприкінці січня словенські ЗМІ повідомили про арешти, пов’язуючи їх з російською розвідкою. Цього тижня джерела в Любляні повідомили Guardian, що «Марія і Людвіг» насправді були елітними російськими шпигунами, відомими як «нелегали». Арешти відбулися після того, як Словенія отримала повідомлення від іноземної розвідки.

У четвер міністр закордонних справ Таня Файон підтвердила ці заяви, повідомивши журналістам, що заарештована пара насправді є громадянами Росії, а не аргентинцями.

На відміну від «легальних» офіцерів російської розвідки, які маскуються під дипломатів у російських посольствах по всьому світу, нелегали діють без будь-яких видимих ​​зв’язків з Москвою. Їх роками навчають видавати себе за іноземців, а потім відправляють за кордон для збору розвідданих. У багатьох є діти, які виховуються в прихованій ідентичності, не підозрюючи, що їхні батьки справді росіяни.

 

%d блогерам подобається це: