У Сербії протестували проти спроби росії анексувати окуповані території України (відео)

Діліться корисною інформацією з друзями:

1 жовтня в центрі столиці традиційно проросійської Сербії Белграді відбулася акція протесту проти спроби росії анексувати окуповані нею території України.

За повідомленням “Радіо Свобода”, акцію протесту організувала неформальна організація “росіяни, українці, білоруси і серби разом проти війни”.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Активісти організації провели вже декілька антивоєнних протестів у Белграді.

Містяни пройшли вулицями із гаслами: “путін, руки геть від України!”, “путін не брат, він війна”, “Ми не хочемо чужих територій”.

Активісти скандували: “Ні війні, ні анексії, ні мобілізації”, “Крим – це Україна”, “Мир Україні, свободу росії”, “путін – злочинець”.

Тисячі росіян приїхали до Сербії з початку російського масштабного вторгнення до України, але сербська влада не повідомляє їхню кількість.

Сербія не приєдналася до санкцій Заходу проти Росії.

Культурні та історичні зв’язки між росією і Сербією, які у своїй основі є слов’янськими і православними, сягають століть. У Сербії є правий релігійний сегмент суспільства, який часто підтримує путіна як прапороносця консервативних цінностей.

Незважаючи на ці тісні зв’язки, уряд Сербії намагався триматися на певній дистанції від кремля під час війни. Днями офіційний Белград заявив, що не визнає так зване голосування на псевдореферендумах на окупованих росією частинах України.

Відео: “Радіо Свобода”.