fbpx

Зимовий час: Чи переходитиме на нього Україна цього разу

Діліться інформацією з друзями:

У березні Рада не підтримала законопроєкт про перехід на єдиний час, тому 31 жовтня українці знову переводитимуть годинник

Спроби скасувати щорічне переведення годинників в Україні були. Проте Рада в березні 2021 не змогла скасувати перехід на літній час – і тепер на українців чекає ще одне переведення годинників у жовтні 2021 року.

Цього разу країна повертається на зимовий час  31 жовтня о 4 ранку Україна перейде з «літнього» на «зимовий» час — годинник потрібно буде перевести на одну годину назад.

Багато вчених відзначає, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. У свою чергу любителі перевести стрілки говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на більш світлий час доби. Проте практика переведення годинників досі зберігається в багатьох країнах.

Хто ще переводить час у світі

62 країни світу продовжують традицію переходу на літній і зимовий час. До прикладу, це Німеччина, Бельгія, Іран, Куба, Велика Британія, Мексика та інші. Попри це, у 2019-му Євросоюз постановив скасовувати процедуру часового переходу, але питання не було вирішене остаточно через пандемію коронавірусу. Низка країн ЄС вже відійшли від цієї норми.

Трохи історії

«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.

В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року. 

Тоді вважалося, що таким чином можна заощадити на електроенергії. Однак сучасні дослідження показують низьку ефективність переведення годинника і шкоду для здоров’я, тому в Україні заговорили про скасування традиції.