fbpx

Весна може піднести чимало сюрпризів: прогнози погоди на березень та квітень

Діліться інформацією з друзями:

На календарі – перші дні весни. Зима, попри всі застороги, була аномально теплою. А січень і взагалі виявився одним із найтепліших за період спостережень, каже синоптик Укргідрометцентру Віра Балабух.

Середня температура повітря у січні була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму. Синоптики зробили перші прогнози погоди на весну.

Прогноз від Віри Балабух

Причиною цьогорічної аномально теплої погоди, за словами кліматолога, є зміна клімату та особливості атмосферної циркуляції. За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів весна в Україні очікується теплою.

Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2 градуси. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря. Подібна температура повітря у лютому та березні свідчить про ранню весну. Проте час від часу буде заходити арктичне повітря з півночі, північного заходу та сходу. Воно зумовлюватиме нестійку погоду. Особливо у першій половині весни.

Прогноз від Стаса Щедріна

Народний синоптик Станіслав Щедрін також зазначає, що весна в Україні буде дуже ранньою. Березень розпочнеться з потепління, додає він. За його даними, температура буде в межах +9-11 градусів, а на заході країни повітря прогріється до +10-13 градусів. Опадів буде небагато, а сонця побільшає.

– Така погода в Україні протримається і другу декаду місяця. В кінці березня побільшає хмар, але ще дужче потепліє. На заході та півдні можуть бути періоди, коли температура сягатиме +14-18 градусів, – прогнозує Станіслав Щедрін.

Але на початку квітня в Україну прийде похолодання. Зокрема, в Карпатах можливий сніг, а на решті території будуть перші весняні зливи та грози. Але вже з другої декади місяця по всій країні почнеться тенденція до майже літньої погоди.

– Температура все частіше буде на рівні +15-20 градусів. Періодично будуть зливи, подекуди з грозами. Також до кінця квітня буде вітряно, – завершує синоптик.

Погодні портали

Місячний прогноз ресурсу Gismeteo свідчить, що на початку весни таки будуть високі температури. Проте із 5 по 20 березня зима зробить спробу нагадати про свій час нижчою температурою, а подекуди й з мінусами та морозами уночі. Потім стовпчик термометра знов плюсуватиме, сонячних погожих днів буде все більше.

За даними Wisemeteo погода навесні 2023-го прогнозується стійкою, холодною зі збереженням опадів. Середня температура сезону очікується нижчою на 1 градус, ніж у сезоні 2022 і складатиме +9°С. В середньому за сезон очікується незначна кількість днів з опадами. Типова весна почнеться з 1 березня, температура очікується +10 градусів.

Прогноз погоди на березень

Березень буде дуже типовим весняним місяцем. Синоптики обіцяють середню температуру близько +3 градусів.

До 9 березня температура коливатиметься від –4 до +3°С поступово досягаючи позначки +6°С. Місячна кількість опадів очікується в межах 10 днів, в основному в період 5 березня.

Прогноз погоди на квітень

Квітень буде холодним. Це – вершина весни. Відносно березня температурний тренд піде на підвищення. Середня температура квітня очікується в районі +9°С.

До кінця місяця можливе підвищення температури повітря до +12 градусів. Опади очікуються починаючи з 1 по 27 квітня. В середньому цього місяця прогнозується до 11 днів з випаданням опадів.

Прогноз погоди на травень

Травень буде досить характерним. Останній місяць весни очікується теплим. Із 1 по 10 травня можливі температурні показники в середньому близько +14°С. Однак до кінця місяця відбудеться підвищення температури і стовпчики покажуть позначку в +16°С.

У травні опадів випаде менше, ніж у квітні. Загальна кількість днів з опадами буде коливатися близько 11 днів. При цьому відносна вологість буде високою – більше ніж 64%.

Олена ЧЕСНЯК

За матеріалами інтернет-ресурсів